İhracat işinde başarıya giden 6 adım

Giriş
Güncellenme
İhracat işinde başarıya giden 6 adım

İhracat işinde başarıya giden 6 adım

Bir iş fikrinin tohumları atılır atılmaz, bir işi başarıya ulaştırmak için neler yapılabileceğine dair akla gelen binlerce soru vardır. Bununla birlikte, her yeni veya ilerleyen işletme için ortak olan bir şey, onu uluslararası hale getirme hayalidir. Tüm ürün merkezli işletmeler, nihai hedefi başarıya ulaşmak olan uluslararası ticaret dünyasına farklı şekilde yaklaşır. İhracata yaklaşmanın 365 farklı yolu olsa da, bir işletmenin menşei olduğu ülke veya kültür ne olursa olsun bazı temel ilkeler değişmeden kalır. Burada, bir girişimcinin ihracat-ithalat işine girmeden önce odaklanması gereken temel unsurlardan bazıları listelenmiştir.

  1. ARAŞTIRMA

Herhangi bir harika fikir, kapsamlı araştırmalarla desteklenmelidir ve ihracat-ithalat dünyasına yolculuğunuzu başlatmak da farklı değildir. Potansiyel pazarları karşılaştırmaktan alıcı eğilimlerini anlamaya kadar, çevrimiçi olarak yürütülebilecek birkaç çalışma varken daha kişisel bir yaklaşıma ihtiyaç duyan diğerleri var.

  1. BELGELER

Burada, faaliyetlerinize başlamak için gereken farklı belgeler ve ticaret lisansları hakkında bilgi sahibi olmamız gerekir. Govt tarafından zorunlu kılınan bir ticaret lisansı. anavatanınız çok önemlidir. Benzer şekilde, kendinizi gerçek bir ihracatçı olarak kanıtlamak için şirket kaydınızı/Kuruluş sertifikanızı, elektrik faturalarınızı düzenleyin. Örneğin, bitki veya yenilebilir ürün ticareti yapıyorsanız, başta AB pazarları olmak üzere farklı ülkelerdeki evrak işlerinizi işlemek için bir menşe şahadetnamesi gerekir.

  1. EKİP

Çoğu girişimci, bilgilerin gizli/kritik doğası nedeniyle, genişletilmiş bir ekip boyutunun iş meselelerini karmaşıklaştırdığını ve güvenli olmadığını düşünüyor. Bu bazı durumlarda doğru olsa da , deneyimli profesyonellerin uygun yardımı olmadan hiçbir işin yürümeyeceğini lütfen bilin .

  1. HEDEF

İş hayatında iki tür hedef vardır, tüm çabalarımızın ölçüldüğü bir ölçü olan bir satış hedefi ve ilk hedefinize ulaşabileceğiniz bir hedef pazar . Makul bir başlangıç ​​hedefi, her yeni işletme için bir yön sağlar ve ilk inceleme ve araştırmanızın bel kemiğini oluşturur. Ürününüzün iyi gelişebileceği farklı pazarlar hakkında kapsamlı bir çalışma , ürününüzün nerede maksimum kârla satıldığını gördüğünüz temeli bildirir. Bunlar, satışlarınızı astronomik olarak daha da ölçeklendirmenize yardımcı olacaktır.

 

  1. PAZAR

Günümüzün anında iletişim ve bilgi yayma çağında, ürününüzü pazarlamak için doğru araçları bulmaktan daha önemli bir şey yoktur. Ürünlerinizi pazarlamak, günümüzün tüm ticari faaliyetleriyle birlikte yürür. B2C arenası müşterileri cezbetmek için daha doğrudan bir yaklaşıma odaklanırken, B2B girişimcilerinin ihracat pazarında ürünlerini ve yerine getirme yeteneklerini sergilemek için doğru platformu bulmaları gerekiyor. 

  1. DOĞRULAMA

Offshore müşterilerle etkileşim kurarken dikkatli olunması gerektiğini söylemeye gerek yok, çünkü İthalat ve ihracat, zorlayıcı siparişler ve görünüşte iyi kimlik bilgileriyle sizi kandırarak hızlı para kazanma peşindeki dolandırıcılarla dolu.

Yukarıdaki adımlar, başarılı bir ihracat-ithalat işi için temel oluştururken, aynı zamanda size kalıcı iş ilişkileri kurma fırsatı verir. Sonunda, önemli olanın küçük şeyler olduğunu ve hesaplanmış risklere dayanan ve kapsamlı araştırmalarla desteklenen her kararın yalnızca olası kayıpları azaltmakla kalmayıp aynı zamanda büyük başarıya giden yolu açtığını anlarsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İhracat Yapmak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

16 Şubat 2023 11:33, Perşembe

Bir ülke ürettiği ürünleri başka ülkelere satmak istediğinde, ihracat yapması gerekmektedir. Ancak ihracat yapmak için bazı belgelerin hazırlanması ve gerekliliklerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu belgeler, ihraç ürünün türüne ve ihraç edileceği ülkenin yasal düzenlemelerine göre değişebilir. Bu makalede, ihracat yapmak için genel olarak gereken belgeleri açıklayacağız. İhracat Beyannamesi İhracat yapacak olan firma, öncelikle bir ihracat […]

İhracat-İthalatta Ürün Belgelendirmesi ne kadar önemlidir?

15 Aralık 2022 12:01, Perşembe

İhracat-İthalatta Ürün Belgelendirmesi ne kadar önemlidir? Tüketici ürünlerinde bir gecede ortaya çıkan sembollerin sayısının arttığını hepimiz fark etmişizdir. “Organik”, “adil ticaret”, “gölgede yetiştirilen”, “biyo-bazlı” ve “enerji yıldızı” gibi sloganlar atan etiketler, alışveriş yapanlara daha kaliteli bir ürün satın aldıkları konusunda güvence vermek için oradalar. Ancak tüketiciler gerçekten iddiaları kabul ediyor mu? Kendi ithalat ve ihracat […]

“Daha Ucuz” Aslında Daha Pahalı Olduğunda: Kaçınılması Gereken 5 Ticaret Hatası
14 Aralık 2022 11:15, Çarşamba

“Daha Ucuz” Aslında Daha Pahalı Olduğunda: Kaçınılması Gereken 5 Ticaret Hatası Bir anlaşma gerçek olamayacak kadar iyi göründüğünde hissettiğin duyguyu biliyor musun? Sizi tereddüte düşüren o küçük şüphe dürtüsü? “Altıncı hissinizi” veya sezginizi (iyi bir danışman ekibiyle birlikte) kullanmak, uluslararası ticaretin sularında güvenli bir şekilde gezinmek için kritik bir araçtır. Ancak bazen biraz ekstra kâr […]

İlk 5 ihracat pazarı (ve onlara ne satabilirsiniz)
12 Aralık 2022 11:23, Pazartesi

İster ihracatta yeni olun ve nereden başlayacağınızı merak edin, ister sadece erişiminizi genişletmeye çalışın, işte şu anda radarınızda olması gereken 5 pazar. Amerika Birleşik Devletleri: Bariz tüketim kültürüyle tanınan bir ülke olarak, ABD’nin dünyanın en büyük ithalatçıları listesinin başında olması belki de şaşırtıcı değil. 2021’de ABD, dünya çapındaki ticaret ortaklarından 2,83 trilyon ABD doları değerinde […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum