“Daha Ucuz” Aslında Daha Pahalı Olduğunda: Kaçınılması Gereken 5 Ticaret Hatası

Giriş
Güncellenme
“Daha Ucuz” Aslında Daha Pahalı Olduğunda: Kaçınılması Gereken 5 Ticaret Hatası

“Daha Ucuz” Aslında Daha Pahalı Olduğunda: Kaçınılması Gereken 5 Ticaret Hatası

Bir anlaşma gerçek olamayacak kadar iyi göründüğünde hissettiğin duyguyu biliyor musun? Sizi tereddüte düşüren o küçük şüphe dürtüsü? “Altıncı hissinizi” veya sezginizi (iyi bir danışman ekibiyle birlikte) kullanmak, uluslararası ticaretin sularında güvenli bir şekilde gezinmek için kritik bir araçtır. Ancak bazen biraz ekstra kâr vaadi, ithalatçıları ve ihracatçıları tehlikeli, yasa dışı ve nihayetinde pahalı bölgelere götürebilir. Ne pahasına olursa olsun kaçınmak için bu 5 işlem hatası hakkında okumaya devam edin:

 

5. Dodge ve Dump

Pek çok ülke, onları belirli ülkelerden gelen alışılmadık derecede ucuz ithalattan korumak için anti-damping yasalarına sahiptir (çünkü bunlar bir tür ekonomik sabotaj girişimi olarak algılanmaktadır). Ancak şüphelenmeyen alıcılar dikkat etmelidir: Damping İle  ilgili düzenlemeler ülkeden ülkeye sık sık değişebilir ve yasal olamayacak kadar ucuz bir gönderiyle yakalanmak istemezsiniz. Bu olursa, ne yaparsın? Kitaba göre oynayın ve giriş noktanızda uygulanan damping ücretlerini ödeyin, çünkü burada küçük kuruşları denemek size gerçekten mal olabilir. Görünüşe göre, bazı ithalatçılar paradan tasarruf etmek için görünüşte yasal (ancak tamamen yasa dışı) bir yöntemi denemeleri için dolandırıldı: ABD Gümrük ve Sınır Koruması kısa bir süre önce, tüccarlara (anti-damping listesinde olmayan) bir aracı ülke aracılığıyla nakliye yaparak damping ücretlerinden kaçınmanın “yasal bir iş” yolunu vaat eden ve bunu yapmak için evrak işlerini yeniden yapan, geniş çapta dağıtılan bir e-postaya karşı bir uyarı yayınladı. aracı ülke yeni menşe ülke. Bil bakalım ne oldu? “Yasal” değil. Teksaslı bir bal komisyoncusu, damping ücretlerinden benzer şekilde kaçtığı için 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve 2,89 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

 

4. Tahvil İçi, Para Dışı

Bu anlaşma, ithalatçıların ücret ödemekten kaçınmak için gümrüğe koşturacağı Dodge and Dump’ın ters çevrilmiş bir çeşididir. Sadece bu durumda sincap biti sonunda olur. ABD’li bir savcı yakın zamanda, Çin’den ABD’ye mal ithal ettiği ve malları Meksika’ya “bağlı” olarak aktaracaklarını (böylece ABD ithalat vergilerinden kaçınacaklarını) belirten evraklar hazırladığı iddia edilen bir grup hakkında suç duyurusunda bulundu. malları Meksika’ya göndermeye hiç niyeti yoktu. Mallar California, Long Beach Limanı’na vardıktan sonra, davalıların (daha yüksek ithalat vergileri ödeyen) rakiplere karşı kar marjlarını artırmak için bunları ABD içinde satış için dağıtmaya başladıkları iddia ediliyor. Ancak bu tasarrufların gerçekten pahalı hale geldiği yer burasıdır: hükümet, olaya karıştığını iddia ettiği şahıslara ve şirketlere dava açıyor. Aleyhlerinde 56 farklı suçlama olduğu için, tek bir sanık 750.000$’a varan suçlamalarla 20 yıla kadar hapis cezası alabilir.

3. Pahalı Sahtekarlıklar

Herkes çok sever, özellikle tüketiciler. Ancak lüks ve markalı malları doların kuruşuna onların zevklerine hitap etmek, bunun yerine size mal olabilir. Bazı ülkelerde, daha pahalı markaları taklit eden “benzer” veya “taklit” perakende ürünlerin satışını yasaklayan katı sahtecilik yasaları vardır. Ve bu tür suçlarda polislik yapmak çok saldırgan olabilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde, partilerde sahte cüzdan satmakla uğraşan iki banliyö kadını yakın zamanda 2-3 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve iade para cezaları ödemeye zorlandı. Federal yetkililer kendi vatandaşlarını bu kadar sert bir şekilde yargılamaya istekli olsaydı, kalpazanlığa karışan yabancı kuruluşlar hakkında ne düşünürlerdi bir düşünün. Perakende lüks benzeri ürünlerin ithalat ve ihracat hayallerinden vazgeçmeden önce bir fikri mülkiyet avukatına danışın.incelemeden geçebilir. Bu ince bir çizgi ve önce bir hukuk uzmanına danışmadan yürümemelisiniz.

2. Ayrım Yapmayan Lezzet

Ülkenizin başka bir ülkeyle ticaret konusunda yaptırımları varsa – mallarınızı bekleyen kaç alıcı olursa olsun, ürünlerinizi onlara ihraç edemezsiniz. Silah ve askeri malzemeler söz konusu olduğunda yansımalar aşikar olsa da, bazı tüccarlar daha zararsız görünen mallar söz konusu olduğunda yasalara kulak asmıyor. Ancak ihracatçılar, bilgisayar çipleri ve yazılımdan sondaj ekipmanlarına kadar her şeydeki ihlaller için ağır bir bedel (hem para hem de hapis cezası olarak) ödedi. Aslında, bir Belçikalı şirket yakın zamanda Suriye’ye yalnızca 31.716 $ değerinde mal gönderdiği için 1 milyon $ ihracat ihlali cezası ödedi.

1. Küçük Açıklamalar

Köşeleri kestirmeye çalışan ve karlarını azaltan cezalarla sonuçlanan sadece küçük ve orta ölçekli işletmeler değil. Sigara devi Philip Morris International Inc, vergi ve ithalat vergilerinden kaçınmak için o ülkeye yapılan sigara ithalatının değerini eksik bildirdiği iddiasıyla Tayland hükümeti tarafından birkaç yıldır soruşturma altında bulunuyor. Hükümet 80,8 milyar THB (yaklaşık 2,29 milyar $) para cezası için dava açıyor. Ve bu iddialar kamuoyuna açıklandığından beri Güney Kore, tütün şirketinin ticaret süreçlerini ve beyanlarını kendi topraklarında da incelemeye başladı. Beyan formlarında yanlış bilgi verdiği iddia edilen tek şirket Philip Morris değil. Chittagong Limanı geçtiğimiz günlerde aynı ihlal nedeniyle 500 firmaya dava açtığını açıkladı.

Peki ters giden tüm bu anlaşmalardan alınacak ders nedir? Bir şey gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, gerçek olabilir. Tüm büyük fikirlerinizi bir hukuk danışmanından geçtiğinizden emin olun – özellikle de yeni bir alana adım atıyorsanız. Avukatlık ücretlerine harcadığınız miktar, daha sonra sizi bir sürü baş ağrısından (ve paradan) kurtarabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaliteli Hammadde

21 Ağustos 2023 09:49, Pazartesi

Briket  yapma makinasıyla yüksek kaliteli briketler üretmek için doğru hammadde seçimi önnemlidir . Ahşap atık ve tarımsal atıklar veya  endüstriyel atıklar gibi uygun kaliteli maizemeler kullanarak enerji verimliliğini arttırabilir briketlerin kalitesi yükseltilebilir

Kalite

18 Ağustos 2023 16:02, Cuma

Üretim Kapasitesi: Makinanın günlük veya saatlik briket üretim kapasitesi, ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır. Kapasite, projenizin büyüklüğüne ve hedeflerinize bağlı olarak seçilmelidir. Otomasyon Seviyesi: Otomasyon, üretim sürecini daha verimli hale getirebilir. Otomatik yükleme, karıştırma, presleme ve çıkarma işlemlerini içeren bir otomasyon sistemi, işçilik maliyetlerini azaltabilir ve üretim kalitesini artırabilir. Kalite Kontrol: Kaliteli briketler üretmek için makina, briketlerin […]

Briket Makina

18 Ağustos 2023 15:27, Cuma

Saatte 1000 24000 manuel yarı otomatik Basınç 50.200 ton

Briket Yapma Makinesi
18 Ağustos 2023 13:54, Cuma

Enerji üretiminde biyokütle atıkları değerlendirerek yüksek kaliteli brikete dönüştüren bu özel cihazlar ekonomik ve çevre dostu enerji kaynağı sunar Atıklar yakıta dönüştürülerek enerji tasavrufu sağlanır  Sorunsuz bir kullanım deneyimi sunar Matris içinde atıklar sıkıştırılır Briketler şekil alır  Yakıt  kalitesi de yükselir .

Nem
18 Ağustos 2023 11:09, Cuma

Nem oranı düşük olan maizemeleri seçerek yüksek kaliteli verimli  briketler elde edebilirsiniz  Nem en önnemli faktördür 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum