Ham ve İşlenmiş Deri Tedarikçisi ve Ham Deri Üreticisi

Giriş
Güncellenme
Ham ve İşlenmiş Deri Tedarikçisi ve Ham Deri Üreticisi

Ham ve İşlenmiş Deri Tedarikçisi ve Ham Deri Üreticisi

Çevrimiçi olarak güvenilir ham ve işlenmiş deri üreticileri mi arıyorsunuz yoksa deri çantalar, cüzdanlar, deri kemerler, deri ayakkabılar gibi benzersiz moda deri ürünler yaratmak için sizinle birlikte çalışacak bir tedarikçi mi arıyorsunuz? Nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Tipik olarak ham ve işlenmiş deri endüstrisi (tabakhaneler ve deri moda endüstrileri dahil) ve deri ürünleri imalatçıları büyük ölçüde et tüketiminin yüksek olduğu ve (demografik nedenlerden dolayı) arttığı ülkelerde bulunur. Bunun bariz sebepleri var – bu tür bölgelerde hayvan derileri bolca bulunuyor. 

2021’de Çin, Amerika Birleşik Devletleri ve Brezilya dünya üretiminin toplam yüzde 39’unu oluşturarak en fazla deriyi üretti. Çin, tüm hacmin %26’sını oluşturan dünyanın en büyük sığır derisi tüketicisidir. Ayrıca Çin, en büyük ikinci kullanıcı olan Brezilya’dan iki kat daha fazla sığır derisi ve derisi tüketmiştir. ABD bu listede %7,2’lik payla üçüncü sırada yer aldı. Bu ülkelerin ardından, yüzde 22’lik bir payla Hindistan, Arjantin, Pakistan, Avustralya ve Meksika katkıda bulundu.

Deri ve deri ürünleri, küresel pazarda en çok ticareti yapılan ürünler listesinde üst sıralarda yer almaktadır. 2021-22 mali yılındaki deri ürünleri ihracatı, bir önceki yıla göre %36,3 artışla 1,29 milyar ABD doları gibi etkileyici bir rakama ulaştı. Deri ürünleri endüstrisi şu anda İtalya’nın hakimiyetindedir. Birleşmiş Milletler ticaret istatistiklerine göre İtalya , dünyanın en büyük ham deri ürünleri ithalatçısı olmasının yanı sıra en büyük mamul deri ürünleri ihracatçısıdır. İtalyan yapımı ürünler yüksek kalite ile eş anlamlıdır ve moda bölümünde de oldukça başarılıdır. Bu, dünyanın moda merkezindeki en iyi deri işçiliğine atfedilir.

Deri işinde faaliyet gösteren başlıca üretim merkezleri, aşağıdaki deri üreten ülkelerde bu bölgelerde bulunabilir.

En İyi Deri İşleme ve Üretim Merkezleri

Çin: Çin’de deri üreten üç büyük eyalet Guangdong, Fujian ve Zhejiang’dır. Guangdong (ayakkabı, valiz ve el çantası imalatı). Wenzhou (Zhejiang eyaleti), Guangzhou (Guangdong eyaleti), Quanzhou (Fujian) ve Chengdu (Sichuan eyaleti), ayakkabıcılık merkezlerini,  Haining ve Xinji’yi (deri giyim üretimi) temsil eder. Sanpo ve Suning (kürk derisi üretimi), Huadu (Guangdong) ve Baigou (Hebei) (deri ürünleri üretimi),  Henan (en büyük keçi derisi üretim bölgesi)

Hindistan: Jajmau – Kanpur, Uttar Pradesh (Hindistan’daki en büyük deri endüstrisi merkezi) , Unnao – Uttar Pradesh (tabaklama) , Chennai- Tamil Nadu (Hindistan’daki en büyük deri ürünleri ihracatçısı) , Ambur – Tamil Nadu (tabaklama ve deri ürünleri üretimi), Kalküta – Batı Bengal (bronzlaşma) , Agra – Uttar Pradesh (deri ayakkabılar ve deri ayakkabılar) ve Ranipet – Tamil Nadu (bitmiş deri ve deri ürünler) .

Brezilya: Rio Grande do Sul, Santa Catarina, São Paulo, Minas Gerais, Ceará

Amerika Birleşik Devletleri: ABD’de üretilen ham derilerin %90’ı işlenmek üzere Asya ülkelerine ihraç edilmektedir. En çok deri üreten bölgeler , Amerika Birleşik Devletleri’nin Güney Ovaları ve Batı Eyaletlerindeki et paketleme merkezlerine yakındır . Bazı tabaklama fabrikaları Kuzeydoğu, Ortabatı, Orta Atlantik ve Kaliforniya’da bulunmaktadır.

İtalya: Ana tabakhaneler Venedik’te, Toskana (Floransa) ve Napoli’de Campania’dadır . Napoli yakınlarındaki Solofra, Croce Santa kasabaları da doğal deri üretiminin önemli merkezleridir.

Deri tabakhaneleri, ham derileri nihai olarak deri ürünleri üretmek için kullanılabilecek deriye dönüştürmek için çeşitli teknolojiler kullanır. Bunlar, krom sülfatlar ve diğer krom tuzlarının kullanıldığı Krom Tabaklama , bitkisel maddelerde bulunan tanenlerin kullanıldığı Bitkisel Tabaklama , sığır, hayvan ve balık beyinlerinden elde edilen yağların kullanıldığı Aldehit Tabaklama (formaldehit ve beyin tabaklama bunun bir parçasıdır).

Tabaklamadan sonra deri, Tam Damarlı Deri (yüksek kaliteli, mobilya ve ayakkabılarda kullanılır), Top Damarlı Deri (en yaygın ama aynı zamanda pahalı),  Yarma Deri (süet deri bundan yapılır), Rugan (plastik kaplamalı deri ) haline dönüştürülür. ), Napa Deri (yumuşak, esnek, cüzdan yapımında kullanılır), Geyik Derisi ve Keçi Derisi Deri (her ikisi de sert deri). Bu formların çoğu, zımparalama, cilalama, deriden katmanları çıkarma işleminden sonra elde edilir. Ham deri veya herhangi bir deri ürünü arıyorsanız , bu tedarikçilerden size bir fiyat vermelerini isteyin. Ve eğer aceleniz varsa, sadece teklif talebinizi gönderin ham deri veya deri ürünler için ve tedarikçilerimiz sizinle iletişime geçecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İhracat Yapmak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

16 Şubat 2023 11:33, Perşembe

Bir ülke ürettiği ürünleri başka ülkelere satmak istediğinde, ihracat yapması gerekmektedir. Ancak ihracat yapmak için bazı belgelerin hazırlanması ve gerekliliklerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu belgeler, ihraç ürünün türüne ve ihraç edileceği ülkenin yasal düzenlemelerine göre değişebilir. Bu makalede, ihracat yapmak için genel olarak gereken belgeleri açıklayacağız. İhracat Beyannamesi İhracat yapacak olan firma, öncelikle bir ihracat […]

İhracat-İthalatta Ürün Belgelendirmesi ne kadar önemlidir?

15 Aralık 2022 12:01, Perşembe

İhracat-İthalatta Ürün Belgelendirmesi ne kadar önemlidir? Tüketici ürünlerinde bir gecede ortaya çıkan sembollerin sayısının arttığını hepimiz fark etmişizdir. “Organik”, “adil ticaret”, “gölgede yetiştirilen”, “biyo-bazlı” ve “enerji yıldızı” gibi sloganlar atan etiketler, alışveriş yapanlara daha kaliteli bir ürün satın aldıkları konusunda güvence vermek için oradalar. Ancak tüketiciler gerçekten iddiaları kabul ediyor mu? Kendi ithalat ve ihracat […]

“Daha Ucuz” Aslında Daha Pahalı Olduğunda: Kaçınılması Gereken 5 Ticaret Hatası
14 Aralık 2022 11:15, Çarşamba

“Daha Ucuz” Aslında Daha Pahalı Olduğunda: Kaçınılması Gereken 5 Ticaret Hatası Bir anlaşma gerçek olamayacak kadar iyi göründüğünde hissettiğin duyguyu biliyor musun? Sizi tereddüte düşüren o küçük şüphe dürtüsü? “Altıncı hissinizi” veya sezginizi (iyi bir danışman ekibiyle birlikte) kullanmak, uluslararası ticaretin sularında güvenli bir şekilde gezinmek için kritik bir araçtır. Ancak bazen biraz ekstra kâr […]

İlk 5 ihracat pazarı (ve onlara ne satabilirsiniz)
12 Aralık 2022 11:23, Pazartesi

İster ihracatta yeni olun ve nereden başlayacağınızı merak edin, ister sadece erişiminizi genişletmeye çalışın, işte şu anda radarınızda olması gereken 5 pazar. Amerika Birleşik Devletleri: Bariz tüketim kültürüyle tanınan bir ülke olarak, ABD’nin dünyanın en büyük ithalatçıları listesinin başında olması belki de şaşırtıcı değil. 2021’de ABD, dünya çapındaki ticaret ortaklarından 2,83 trilyon ABD doları değerinde […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum