Yeni Bir İhracat Pazarına Nasıl Başlayacağınıza Dair Basit Bir Kılavuz

Giriş
Güncellenme
Yeni Bir İhracat Pazarına Nasıl Başlayacağınıza Dair Basit Bir Kılavuz

Yeni Bir İhracat Pazarına Nasıl Başlayacağınıza Dair Basit Bir Kılavuz

 

Yeni Bir İhracat Pazarına Nasıl Başlayacağınıza Dair Basit Bir Kılavuz Uluslararası ticaret veya daha da önemlisi ihracat, dünyadaki tüm hükümetlerin ekonomilerini yeniden dengelemelerine ve çok ihtiyaç duyulan işleri getirmelerine yardımcı olacağı konusunda hemfikir olduğu tek disiplindir. Günümüzün iş ortamı, pandemi ve kilitlenmelerden dolayı bir şok halinde görünüyor.

 1. İlk nereye gitmeli: Web sitenizin analitiğini kontrol edin ve ürünlerinize kimin baktığını görün, rakiplerinizin ne yaptığına bakın, ticaret dergilerini ve basını kontrol edin. Temel çevrimiçi araştırmanıza başlamak üzere bir liste (çok uzun olmayan) geliştirmek için bunu kullanın. İmkanınız varsa yardım isteyin, ancak bunu karşılayamıyorsanız endişelenmeyin.
 2. Aşağıdakileri düşünmek için bu listeyi kullanın:
  1. Yasal şeyler – Bizimle aynı yasalara sahipler mi? (ülkelerin yaklaşık %30’u bunu yapıyor) Fikri mülkiyete saygı gösterecekler mi? (endişeniz varsa, şimdi bunu araştırma zamanı) Korumanız, yani patent, ticari marka veya telif hakkı, bu yeni pazar için sizi kapsıyor mu? En iyisi, çok fazla para harcamaya başlamadan önce şimdi öğrenin.
  2. Satış – Yeni pazarda alım nasıl yapılır? Kulağa tuhaf geliyor, ancak Birleşik Krallık’ta distribütörlere, toptancılara ve bayilere alışkınız, ancak bazı pazarlar acenteler kullanıyor ve distribütör kullanmıyor. Ülkelerin çeşitli pazarlama yolları vardır, bu nedenle pazar araştırmanız için potansiyel müşterilerinizin nasıl satın almayı ve ödemeyi beklediğini anlamanız gerekir.
  3. Dil – İşletmenizde anadili İngilizce olan kişiler var mı? ABD’de bile İngilizcenin garip bir kullanımı var. Bunu yapmazsanız, bütçenize çeviri veya tercüme masraflarını dahil etmeniz gerekebilir.
  4. Para Birimi – İşlem gören ana para birimleri ABD doları, Euro, Yen ve Sterlin’dir. Bazı ülkelerde kısıtlayıcı veya kontrollü para birimleri vardır; bu, kabul ettiğiniz nihai anlaşmayı müzakere etmeden önce bankanızla görüşmeniz gerektiği anlamına gelebilir. Farklı para birimlerinde işlem yapmanın bir maliyeti vardır, ancak maliyetleri azaltmanın veya kesinlikle riskleri azaltmanın yolları vardır, ancak fiyatınızı kabul ettiğinizde bu maliyetlerin ne olabileceğini bilmeniz gerekir.
  5. Paketleme – Ürününüzü Türkiyede teslim edildiğinde mevcut paketleme yönteminiz mükemmel bir şekilde işe yarayabilir, ancak bir kez daha fazla seyahat etmeye, gemilere veya uçaklara yüklenmeye başladığında (bir kargo işleyicisinin Prag’da bir uçağa titizlikle kartonları fırlatmasını izledikten sonra!) mallarınızı nasıl koruyacağınız konusunda tavsiye almanız gerekebilir.Tek seferlik bir ihracat satışı yapmak çok kötü olmayabilir, ancak yeni bir pazarda iyi bir ilişki sürdürmek için malların iyi bir şekilde gelmesi gerekir.
  6. Fiyatlandırma – Yukarıdakilerin hepsini düşünün ve ardından her şeyin beklenenden üç kat daha uzun sürdüğünü ve bunun her zaman maliyeti artırdığını unutmayın.
  7. Servis – Her durumda desteğe ihtiyaç duyan bir ürün satıyorsanız, bunun nasıl sağlanabileceğini düşünmek en iyisidir. Hiç kimse başka bir ülkede Müşteri Hizmetleri numarasını çalmayı sevmez. Yeni müşterileriniz için bir destek olarak pazarda yer edinene kadar sizi yönlendirmeye yardımcı olması için dağıtım sözleşmenizde bir hizmet unsuru üzerinde pazarlık yapıp yapamayacağınızı düşünün.
  8. Promosyon – İç pazarda mesajlaşmak yeterince zordur, ancak denizaşırı bir müşteriyle uğraşırken daha da zordur. Yeni pazarınız nasıl konuşulmayı seviyor? Dünyanın en iyi sosyal medya kampanyasına sahip olabilirsiniz, ancak müşteriniz ağırlıklı olarak dergi okuyorsa tamamen boşa gidecek, bu yüzden en rahat oldukları medyayı kullanın. Ayrıca İngilizler, her zaman yeni bir pazara dönüşmeyen ilginç, mizahi kampanyaları severler. Belirli bir mesajın etkinliğini araştırmadıysanız, güvenli oynayın. Bir itibar oluşturmak uzun zaman alır ve kötü bir başlangıç ​​yapmak yeni pazarınız için hiç de iyi değildir.
  9. İnsanlar – Sizin için çalışmayı seçtiğiniz insanlar, uzantı olarak, marka mesajınızın bir parçasıdır. Doğru insanları seçmek zordur, ancak onlar yeni pazarınızda ön saflarda yer alırlar, bu nedenle doğru imajı ve yaklaşımı yansıtan kişileri işe almak önemlidir. örneğin genç ve dinamik bir şirketseniz, kime ihtiyacınız olduğunu bilirsiniz, tıpkı geleneksel bir country spor markasının kendilerini en iyi kimin temsil ettiğini anlaması gibi. Görüntü her şeydir

Teslimat – Son olarak, yaptığınız teslimat seçimlerinin müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılamasını ve kapılarına kadar olan son kilometreyi sağlamak. Asla gereğinden fazla söz vermeyin ve gereğinden az teslimat yapın, ancak kaliteli teslimat şirketleri ve nakliye şirketleri ile çalışın ve güçlü ilişkiler kurun. Mallarla doğru evrakların seyahat etmesini, herhangi bir sınır geçişinin hızlı olmasını ve yeni pazarınızdaki müşterinizin tekrar sipariş vermesini sağlamak için kapsamanız gereken ayrıntılarla ilgilenecekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Hızlı Büyüyen Ekonomiler ve Başlıca İhracat Pazarları

07 Kasım 2022 14:23, Pazartesi

En Hızlı Büyüyen Ekonomiler ve Başlıca İhracat Pazarları  En Hızlı Büyüyen Ekonomiler ve Başlıca İhracat Pazarları Dünya, küresel bir ekonominin gelişimine doğru ilerliyor. Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerin yükselişi ihracat için yeni pazarlar açmıştır. Bu ülkeler artık gelişmiş ülkelerden işletmeleri çekmek için birbirleriyle rekabet ediyor. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin İhracat Evlerine genişlemesi, dünyanın […]

İhracat Faturası Nasıl Düzenlenir?

15 Ağustos 2022 16:18, Pazartesi

Herkese merhabalar. İhracat yapmayı planlıyorsunuz ama  faturanızı nasıl düzenleyeceğinizi bilmiyor musunuz? Ülkemizin son yıllarda gösterdiği yüksek ihracat başarılarından dolayı özellikle ihracat faturalarının nasıl düzenleneceği ihracat başarısı göstermiş firmalarca  çok sorulan bir soru haline geldi. Peki ihracat faturası düzenlemek zor mu profesyonel bir desteğe ihtiyaç var mı? Öncellikle fatura düzenlemek oldukça kolay bir eylem ve profesyonel […]

Başarıyı İhraç Etmenin Altın Kuralları

16 Temmuz 2022 10:14, Cumartesi

Başarıyı İhraç Etmenin Altın Kuralları Başarıyı İhraç Etmenin Altın Kuralları Büyüklüğü ne olursa olsun, herhangi bir şirket ihracat yapma zorluğunu üstlenebilir. İhracat yapmak için çok sayıda iyi neden vardır: Her şeyden önce, cirosunu artırma, pazarını genişletme veya hızla doygun Belçika pazarının ötesine geçme hedefi. Şirketler daha az rekabetçi pazarları keşfetmek, müşterilerini çeşitlendirmek ve böylece yerel […]

Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır
15 Temmuz 2022 11:50, Cuma

Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır Uluslararası alanda gelişmek için kendinizi iyi hazırlamak için zaman ayırın. Net ve etkili bir strateji elde etmek için projenizin, kaynaklarınızın stokunu alın ve bilgileri alana mümkün olduğunca yakın girin. Yerel ortaklara yaklaşmaktan ve güvenilir rölelere […]

Dijital Pazarlama Nedir?
14 Temmuz 2022 10:29, Perşembe

Dijital Pazarlama Nedir?  Dijital Pazarlama Nedir? Dijital pazarlama, internet, mobil cihazlar, sosyal medya, arama motorları ve diğer dijital iletişim biçimlerini kullanarak potansiyel müşterileriyle bağlantı kurmak için uzmanlığınızı geliştirme sürecidir.  Çevrimiçi pazarlama olarak da adlandırılır, kullanıma hazırdır ve arama sonucu reklamlarını, e-posta reklamlarını ve tanıtılan tweet’leri kapsar – pazarlamayı müşteri geri bildirimleriyle veya bir şirket ile […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum