Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır

Giriş
Güncellenme
Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır

Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır

Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır Uluslararası alanda gelişmek için kendinizi iyi hazırlamak için zaman ayırın. Net ve etkili bir strateji elde etmek için projenizin, kaynaklarınızın stokunu alın ve bilgileri alana mümkün olduğunca yakın girin. Yerel ortaklara yaklaşmaktan ve güvenilir rölelere güvenmekten çekinmeyin. İhracat doğaçlama yapılamaz, akıllıca oluşturulur.

 

1 – Net bir stratejiniz olsun
Bunun için iyi bir bilgiye sahip olmanız gerekir:
Ekosistem:
– Hedef pazar ve erişim noktaları
– Potansiyel rakipler
– Kilit oyuncular
– İlgiye değer etkinlikler

İşiniz:
– Hangi pazara gireceğim?
– Ürünüm/hizmetim pazara ne getiriyor?
– Hangi fiyat konumlandırmasını benimsemeli?
– Bir araya getirilecek lojistik , finans ve insan kaynakları… nelerdir?
Güçlü ve zayıf yönlerinizi teşhis etmeniz gerekecek, bu, fırsatları ve riskleri tespit etmenize yardımcı olacaktır.


2 – Teklifinizi piyasaya uyarlayın
Kopyalamak ve yapıştırmak en kolay yoldur, ancak yurtdışında gelişmek istediğinizde mutlaka yapılacak en iyi şey değildir.
Fransız topraklarında iyi işleyen bir ürün/hizmet, bırakın başka bir kıtada, komşu bir ülkede aynı başarıya sahip olmayacaktır.
Kendinize şu soruları sorun:
Ürünüm pazara hangi katma değeri getiriyor?
Müşterim için faydaları ve performans kazanımları nelerdir?
Ürünümde ne gibi uyarlamalar yapmam (renk, tat, ambalaj vb.) ve hangi pazarlama kararlarını almam gerekecek (çevrilmiş web sitesi, daha hızlı ve daha ergonomik)?
Büyük markalar bunu çok iyi anladılar ve düzeltmeler yapıyorlar. Bu nedenle yerel kültüre, tüketicilerin kullanımlarına ve alışkanlıklarına özellikle dikkat etmeniz gerekecek, çünkü yabancı… sizsiniz!


3 – Doğru temsil modunu seçin
Yabancı bir pazara başlamak için aşağıdakiler sizin yararınızadır:
satış kanallarını kısaltmak ve basitleştirmek ,
Müşteri ile doğrudan temas halinde olmak,
ve hafif bir yapı ile başlayın ( irtibat bürosu , şube , ticari acente vb.)
Bu, aralıklardaki değişiklikleri ve müşterilerin teknik beklentilerini tahmin etmenizi sağlayacaktır. Böylece daha ağır bir ticari kuruluş düşünmeden önce piyasayı test edebileceksiniz.
4 – Finansal kaynaklarınızı optimize edin
Uluslararası olmak bir yatırımdır ve doğaçlama yapılamaz! Bazen çok fazla harcama yapmanız gerekecek ve bu nedenle bu işleme başlamadan önce nakit akışınızın durumunu kontrol edeceksiniz .
Stratejinizin maliyete neden olacak bazı yönleri şunlardır:
bir iletişim planı ,
seyahat masrafları,
arama maliyetleri (sergilerin varlığı),
fikri mülkiyet sorunları,
ad hoc veya yardımcı yapıların oluşturulması,
yasal tavsiye kullanımı,
yerel personelin işe alınması (belki bir gurbetçi, bir VIE … ) ,
Vb.
Bu maliyetler, mümkün olduğunca doğru bir şekilde değerlendirilir ve sağlanır ve genellikle yalnızca 3 ila 4 yıl sonra amorti edilir.

5 – Bu proje için personelinizi seçin
Motive olmuş ve uluslararası bir ortamda çalışabilecek kişileri belirlediniz mi?
Öncelikle firmada konuşulan dillerin ve uluslararası duyarlılığı olan ve projeniz için geleceğin rölelerini oluşturacak işbirlikçilerin bir envanterini çıkarmanız gerekecektir.
Ardından, ihracat teknikleri (incoterms, faturalama, nakliye, gümrük sorunları, serbest ticaret anlaşmaları vb.) konusunda sağlam eğitim almış kişileri belirlemeniz gerekecektir. Değilse, ekiplerinizi oluşturmayı düşünün.
Yavaş yavaş, tüm şirketiniz ihracat projenizle senkronize olmak zorunda kalacak.
6 – Ağlarınızı etkinleştirin
İşte bu, tercih ettiğiniz ülkeyi mi seçtiniz?
Geliştirme sürecinizde size yardımcı olabilecek ilginç bağlantılarınız varsa ağlarınıza bakmayı unutmayın. Ve eğer öyleyse, faydalı kişiler tavsiye edebilirler mi?
Hedef ülkede (büyükelçilik, ticaret odaları, ticaret fuarları, kulüpler ve ağlar, vb.) ve hatta Fransa’da olsun, ağ oluşturma için çok sayıda kulüp vardır. Öğrenin, insanların buluştuğu yerlere gidin.
Tek başına geliştirme çok karmaşıktır, ancak birlik güçtür!
7 – Kültürel farklılıkları anlayın
İş, her şeyden önce, farklı dil ve kültürlerden insanlar arasındaki insani bir karşılaşmadır. Çoğu zaman, projelerinizin alabora olmasına neden olan şey kültürel yönün anlaşılmamasıdır.
Yerel kodlar, alışkanlıklar, gelenekler ve davranışlar bilgisi okul ders kitaplarında öğrenilemez. Aslında, örneğin “kırmızı” rengi bir ülkeden diğerine aynı anlama gelmez ve belki de ticaret adınız çeviriden sonra belirli bir şeyi belirtir.
İşletmeniz için birkaç seçeneğiniz var:
yerel kodları mükemmel bir şekilde bilen insanlara güvenmek,
kurum kültürü, ürünleriniz ve yerel pazarı mükemmel bir şekilde tanıyan kurum içi iki kültürlü bir kişiye sahip olmak,
Piyasa beklentilerini anlamak ve anlamak için siteye birini gönderin (veya oraya kendiniz gidin).

8 – Eşlik edin
İhracat projenizde ister finansman talebi düzeyinde ister şirketinizin gelişiminde (arama, organizasyon, iletişim vb.) refakatinde yanınızda olmayı unutmayın.
İhracatçılar için çeşitli destek sistemleri bulunmaktadır. Fransa’daki ihracat ekiplerine (Ticaret Odaları ile) ve yurtdışındaki ekiplere (özel kuruluşlar, yurtdışındaki CCİ, Business France vb.) yakın olun.
Her şeyi aynı anda yapamayacaksınız, bu yüzden kendinizi fazla inceltmeyin ve önceliklerinizi hedefleyin. Stratejinizi gerçek bir iş planına dönüştürün !

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Hızlı Büyüyen Ekonomiler ve Başlıca İhracat Pazarları

07 Kasım 2022 14:23, Pazartesi

En Hızlı Büyüyen Ekonomiler ve Başlıca İhracat Pazarları  En Hızlı Büyüyen Ekonomiler ve Başlıca İhracat Pazarları Dünya, küresel bir ekonominin gelişimine doğru ilerliyor. Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerin yükselişi ihracat için yeni pazarlar açmıştır. Bu ülkeler artık gelişmiş ülkelerden işletmeleri çekmek için birbirleriyle rekabet ediyor. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin İhracat Evlerine genişlemesi, dünyanın […]

İhracat Faturası Nasıl Düzenlenir?

15 Ağustos 2022 16:18, Pazartesi

Herkese merhabalar. İhracat yapmayı planlıyorsunuz ama  faturanızı nasıl düzenleyeceğinizi bilmiyor musunuz? Ülkemizin son yıllarda gösterdiği yüksek ihracat başarılarından dolayı özellikle ihracat faturalarının nasıl düzenleneceği ihracat başarısı göstermiş firmalarca  çok sorulan bir soru haline geldi. Peki ihracat faturası düzenlemek zor mu profesyonel bir desteğe ihtiyaç var mı? Öncellikle fatura düzenlemek oldukça kolay bir eylem ve profesyonel […]

Başarıyı İhraç Etmenin Altın Kuralları

16 Temmuz 2022 10:14, Cumartesi

Başarıyı İhraç Etmenin Altın Kuralları Başarıyı İhraç Etmenin Altın Kuralları Büyüklüğü ne olursa olsun, herhangi bir şirket ihracat yapma zorluğunu üstlenebilir. İhracat yapmak için çok sayıda iyi neden vardır: Her şeyden önce, cirosunu artırma, pazarını genişletme veya hızla doygun Belçika pazarının ötesine geçme hedefi. Şirketler daha az rekabetçi pazarları keşfetmek, müşterilerini çeşitlendirmek ve böylece yerel […]

Dijital Pazarlama Nedir?
14 Temmuz 2022 10:29, Perşembe

Dijital Pazarlama Nedir?  Dijital Pazarlama Nedir? Dijital pazarlama, internet, mobil cihazlar, sosyal medya, arama motorları ve diğer dijital iletişim biçimlerini kullanarak potansiyel müşterileriyle bağlantı kurmak için uzmanlığınızı geliştirme sürecidir.  Çevrimiçi pazarlama olarak da adlandırılır, kullanıma hazırdır ve arama sonucu reklamlarını, e-posta reklamlarını ve tanıtılan tweet’leri kapsar – pazarlamayı müşteri geri bildirimleriyle veya bir şirket ile […]

Modern İhracat İşinde Başarılı Bir İhracatçı Olmak İçin 7 Adım
08 Temmuz 2022 10:21, Cuma

Modern İhracat İşinde Başarılı Bir İhracatçı Olmak İçin 7 Adım Modern İhracat İşinde Başarılı Bir İhracatçı Olmak İçin 7 Adım Gıda tedarik zincirinin küreselleşmesinden bu yana, mal ve hizmet alışverişi politikaları modern talebi karşılayacak şekilde yükseltildi. İnsanlar gezegende dolaşmaya başladığından beri ihracat işi zorlu. Ulaşım tesisindeki iyileştirmeler küresel ticareti doğurmuştur.   Sanayi devrimi, şirketleri yeni […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum