İhracat Yapmak İster Misiniz?

Giriş
Güncellenme
İhracat Yapmak İster Misiniz?

İhracat Yapmak İster Misiniz?

#1 Hedef pazarlarınızı araştırın

İhracat Yapmak İster Misiniz? Başarılı bir ihracat planının hayati bir parçası, ürünlerinize veya hizmetlerinize talep olup olmadığını, olası rekabeti ve potansiyel karlılığı araştırmak ve belirlemektir. 

#2 İhracat stratejinizi planlayın

Net bir vizyona sahip olun ve hangi pazarların işinize en uygun olduğunu belirlediğinizden emin olarak ihracat satış stratejinizi planlayın. Bir Pazar Sıralaması Raporu ile odaklanılacak en iyi ülkeleri belirlemek , riski en aza indirerek, zamandan ve paradan tasarruf ederek ve yurtdışında yeni iş fırsatlarını belirleyerek başlamak için mantıklı bir yerdir.

#3 Şirket ekibinizle etkileşim kurun

Ekibinizin iyi bilgilendirildiğinden, ihracat planlarınızı anladığından ve işinizdeki değişikliklere hazır olduğundan emin olun. Gelen siparişleri işlemeye ve işlemeye hazır olduklarından emin olmak için, belki de yerel ticaret odanızla bir ihracat eğitim programı düşünün.  

İthalat İhracat Danışmanlığı

 

#4 İş ilişkileri kurun 

Hedef pazarlarınızı anlamak ve dil ve kültürel farklılıklara karşı saygılı olmak, denizaşırı ticaret yaparken olumlu iş ilişkileri kurmanıza yardımcı olmak için uzun bir yol kat edecektir ve  Uluslararası Ticaret Departmanı gibi kuruluşlar  paha biçilmez rehberlik ve tavsiye sağlayabilir.

 

#5 sabırlı olun 

Yurtdışına ihracat yapmak işiniz için hızlı bir kazanç olmayabilir. Küresel bir varlık  oluşturmak zaman alabilir ve diğer ülkelerin anlaşmaları farklı şekilde ele alabileceğini anlamak, başarılı satışlar elde etmenin güvence altına alınmasının daha uzun sürebileceği anlamına gelir.

#6 Maliyetleri göz önünde bulundurun

Başlangıç ​​maliyetlerinden, döviz kurlarından ve nakliye maliyetinden gerçekçi bir fiyatlandırma stratejisi geliştirmeye kadar , ihracatın  işletmeniz için maliyetinin ne olacağını bilmek çok önemlidir  . Bu faktörlerin tümü, hem bütçe tahsisinizi hem de olası kar marjlarınızı etkileyecektir.

#7 Evrak işleri titizlik ve detaylara dikkat gerektirir

Sizin ve ekibinizin ilgili belgelere aşina olduğunuzdan emin olmalı ve yurtdışına ihracatı kolaylaştırmak için uygulanması gereken süreçleri oluşturmalısınız. Bu, gümrük, vergilendirme ve ihracat lisansını anlamanın yanı sıra   yurtdışında fikri mülkiyet haklarınızı korumayı da içerir.

 

#8 Nakit akışınızı takip edin

Ödevlerinizi yaparak, potansiyel müşterilerin kredilerini kontrol ederek ve ödeme koşullarını netleştirmeyi kabul ederek şirketinizi ödememe risklerinden korumanız önemlidir. Ayrıca ticari alacak sigortası yaptırarak nakit akışınızı güvence altına alabilirsiniz  .

 

#9 Lojistiği dikkatlice düşünün

Hem hızlı hem de güvenilir bir uluslararası taşıyıcı kullanmak çok önemlidir, çünkü kötü bir teslimat hizmeti işinize iyi yansımayacaktır. Yeteneklerini, sundukları müşteri hizmetlerini, güvenlik sicillerini, şirket istikrarını ve itibarını ve tabii ki maliyetini göz önünde bulundurun!

 

#10 Uzmanlardan Yardım ve Tavsiye Alın!

İhracatla ilgili çevrimiçi bilgilerin yanı sıra rehberlik de yaygındır, bu nedenle uzmanlardan edinebileceğiniz bilgilerden en iyi şekilde yararlanmanız hayati önem taşır. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Hızlı Büyüyen Ekonomiler ve Başlıca İhracat Pazarları

07 Kasım 2022 14:23, Pazartesi

En Hızlı Büyüyen Ekonomiler ve Başlıca İhracat Pazarları  En Hızlı Büyüyen Ekonomiler ve Başlıca İhracat Pazarları Dünya, küresel bir ekonominin gelişimine doğru ilerliyor. Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerin yükselişi ihracat için yeni pazarlar açmıştır. Bu ülkeler artık gelişmiş ülkelerden işletmeleri çekmek için birbirleriyle rekabet ediyor. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin İhracat Evlerine genişlemesi, dünyanın […]

İhracat Faturası Nasıl Düzenlenir?

15 Ağustos 2022 16:18, Pazartesi

Herkese merhabalar. İhracat yapmayı planlıyorsunuz ama  faturanızı nasıl düzenleyeceğinizi bilmiyor musunuz? Ülkemizin son yıllarda gösterdiği yüksek ihracat başarılarından dolayı özellikle ihracat faturalarının nasıl düzenleneceği ihracat başarısı göstermiş firmalarca  çok sorulan bir soru haline geldi. Peki ihracat faturası düzenlemek zor mu profesyonel bir desteğe ihtiyaç var mı? Öncellikle fatura düzenlemek oldukça kolay bir eylem ve profesyonel […]

Başarıyı İhraç Etmenin Altın Kuralları

16 Temmuz 2022 10:14, Cumartesi

Başarıyı İhraç Etmenin Altın Kuralları Başarıyı İhraç Etmenin Altın Kuralları Büyüklüğü ne olursa olsun, herhangi bir şirket ihracat yapma zorluğunu üstlenebilir. İhracat yapmak için çok sayıda iyi neden vardır: Her şeyden önce, cirosunu artırma, pazarını genişletme veya hızla doygun Belçika pazarının ötesine geçme hedefi. Şirketler daha az rekabetçi pazarları keşfetmek, müşterilerini çeşitlendirmek ve böylece yerel […]

Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır
15 Temmuz 2022 11:50, Cuma

Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır Uluslararası alanda gelişmek için kendinizi iyi hazırlamak için zaman ayırın. Net ve etkili bir strateji elde etmek için projenizin, kaynaklarınızın stokunu alın ve bilgileri alana mümkün olduğunca yakın girin. Yerel ortaklara yaklaşmaktan ve güvenilir rölelere […]

Dijital Pazarlama Nedir?
14 Temmuz 2022 10:29, Perşembe

Dijital Pazarlama Nedir?  Dijital Pazarlama Nedir? Dijital pazarlama, internet, mobil cihazlar, sosyal medya, arama motorları ve diğer dijital iletişim biçimlerini kullanarak potansiyel müşterileriyle bağlantı kurmak için uzmanlığınızı geliştirme sürecidir.  Çevrimiçi pazarlama olarak da adlandırılır, kullanıma hazırdır ve arama sonucu reklamlarını, e-posta reklamlarını ve tanıtılan tweet’leri kapsar – pazarlamayı müşteri geri bildirimleriyle veya bir şirket ile […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İhracat Bizim İşimiz

× İhracat Yapmak İstiyorum