İnsan Saçı talebi, Hindistan’dan gelen kaliteli tedarik ile hızlanıyor

Giriş
Güncellenme
İnsan Saçı talebi, Hindistan’dan gelen kaliteli tedarik ile hızlanıyor

İnsan Saçı talebi, Hindistan’dan gelen kaliteli tedarik ile hızlanıyor

Tonlama olarak bilinen basit bir ritüel, Kızılderililer için milyarlarca dolarlık bir ihracat işinin kapılarını açtı ve karmaşık bir üretim sürecine bile ihtiyaç duymuyor, sadece eski güzel bir gelenek.

Tamil Nadu’daki Tirumala Tapınağı gibi dünyaca ünlü tapınaklar, 2019’da müzayedede satılan 158 milyon ton kadar elyafla tonlama ritüelinin bir parçası olarak milyonlarca ton tıraş edilmiş insan saçı biriktiriyor. Aynı gelenek devam ediyor ve bir kişinin (saç) kaybı artıyor. çok kişinin kazancı.

Hint doğal saçının en büyük avantajı, kimyasal ağır saç ürünlerinin tüketiciler tarafından karşılanabilirliği nedeniyle aldığı sınırlı işlemdir; Her gün güzel görünme arzusu, dünyanın dört bir yanındaki kadınları işte ve hayatın diğer alanlarında güven için çok çeşitli kozmetik ürünlerini denemeye itiyor. Saç uzatma, bu güzelleştirme dalgasının doğal ilerlemesi haline geldi.

Doğal olarak, uluslararası piyasalardaki bu kadar yüksek talep karşısında, Hindistan’daki karaborsa büyük miktarlarda insan saçını kasıp kavurdu ve hepsini Myanmar üzerinden Çin ve Hong Kong gibi ülkelere kaçırdı. Birkaç Bangladeşli işletme, kaçak Hint insan saçından pay alan peruk atölyeleri işletiyor.

Hükümetin, hangi tedarikçilere lisans dağıtılacağı konusundaki sıkı ve titiz incelemesine rağmen, pazarın büyümesi kaçınılmazdır. 2021’de 5,8 Milyar ABD Doları değerinde olan şirketin katlanarak büyümesi ve iyi görünme ve batıyı taklit etme arzusunun her zamankinden daha yaygın olduğu hem APAC hem de Afrika’da alıcı bulması bekleniyor. Orta Doğu, insan saçı ihracat fırsatlarının yüksek olduğu bir diğer pazardır.

Sadece yukarıda sıralanan ihracat yerleri değil, İspanya, Endonezya, Türkiye, İtalya, Japonya ve Birleşik Krallık’tan gelen talep de bu ürünü şu anda sıcak bir ihracat ürünü haline getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaliteli Hammadde

21 Ağustos 2023 09:49, Pazartesi

Briket  yapma makinasıyla yüksek kaliteli briketler üretmek için doğru hammadde seçimi önnemlidir . Ahşap atık ve tarımsal atıklar veya  endüstriyel atıklar gibi uygun kaliteli maizemeler kullanarak enerji verimliliğini arttırabilir briketlerin kalitesi yükseltilebilir

Kalite

18 Ağustos 2023 16:02, Cuma

Üretim Kapasitesi: Makinanın günlük veya saatlik briket üretim kapasitesi, ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır. Kapasite, projenizin büyüklüğüne ve hedeflerinize bağlı olarak seçilmelidir. Otomasyon Seviyesi: Otomasyon, üretim sürecini daha verimli hale getirebilir. Otomatik yükleme, karıştırma, presleme ve çıkarma işlemlerini içeren bir otomasyon sistemi, işçilik maliyetlerini azaltabilir ve üretim kalitesini artırabilir. Kalite Kontrol: Kaliteli briketler üretmek için makina, briketlerin […]

Briket Makina

18 Ağustos 2023 15:27, Cuma

Saatte 1000 24000 manuel yarı otomatik Basınç 50.200 ton

Briket Yapma Makinesi
18 Ağustos 2023 13:54, Cuma

Enerji üretiminde biyokütle atıkları değerlendirerek yüksek kaliteli brikete dönüştüren bu özel cihazlar ekonomik ve çevre dostu enerji kaynağı sunar Atıklar yakıta dönüştürülerek enerji tasavrufu sağlanır  Sorunsuz bir kullanım deneyimi sunar Matris içinde atıklar sıkıştırılır Briketler şekil alır  Yakıt  kalitesi de yükselir .

Nem
18 Ağustos 2023 11:09, Cuma

Nem oranı düşük olan maizemeleri seçerek yüksek kaliteli verimli  briketler elde edebilirsiniz  Nem en önnemli faktördür 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum