Türkiye’den Angola’ya ihracat nasıl yapılır?

Giriş
Güncellenme
Türkiye’den Angola’ya ihracat nasıl yapılır?

Türkiye’den Angola’ya ihracat yapabilmek için öncelikle genel ihracat koşullarını karşılıyor olabilmeniz gerekmektedir. Bu koşulları öğrenebilmek için Adım adım ihracat nasıl yapılır aşamaları nelerdir? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Bu koşulları gerçekleştirdikten sonra artık sizde ihracat yapabilir hale gelmişsiniz demektir. Bu aşamadan sonra iş Angola – Türkiye ihracat prosedürlerini sağlama aşamasına geliyor.

Angola’ya ihracat için gerekli belgeler nelerdir?

İhracatta her ürünün kendine özgü koşulları ve ülkelerin kendilerinin belirlediği özel koşullar bulunmaktadır. Bu sebeple standart olarak herkes için söylenebilecek bir belge söz konusu değildir. Örneğin gıda alanında bir ürün ihraç edilirken istenen belgeler ile makine ihraç edilirken istenen belgeler farklı olacaktır. Ürününe özel bu belgeleri öğrenebilmek için digimas danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Yada ürününüze özel gtip kodunuzu öğrenerek www.kolayihracat.gov.tr sitesinden öğrenilebilir.

Gtip kodu ile ilgili daha detaylı bilgiyi Gtip Kodu Nedir? Ne İşe Yarar? Başlıklı yazımızdan okuyabilirsiniz

Angola gümrük vergisi ne kadar?

Türkiye’den Angola’ya ihracat vergisi yani gümrük vergisi yine üründen ürüne değişiklik göstermektedir. Angola Maliye Bakanlığına bağlıdır. Angola’nın 2020 yılı gümrük tarife cetveli ve Angola’nın ithalatta uyguladığı gümrük vergilerine ulaşmak için tıklayınız.

Angola’ya nasıl ürün gönderilir?

Angola’ya nasıl ürün gönderebilirim sorusunun cevabı ihracat mı, e-ihracat mı yapacağınıza bağlı. E-ihracat hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için E-ihracat Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Angola’ya ihracat yaparak ürün göndermek istiyorsanız kara ve deniz yolu ile gümrükleme yaparak ürün gönderebilirsiniz. Fakat e-ihracat ile ürün göndermek istiyorsanız uçak kargo firmaları ile anlaşarak gümrüksüz ürün gönderimi yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İhracat Bizim İşimiz

× İhracat Yapmak İstiyorum