Mükemmel Satış Teklifi nasıl oluşturulur?

Giriş
Güncellenme
Mükemmel Satış Teklifi nasıl oluşturulur?

Mükemmel Satış Teklifi nasıl oluşturulur?

Satış fiyat tekliflerinizin neden genellikle göz ardı edildiğini veya yanıtlanmadığını hiç merak ettiniz mi? Sahanızda, sizi altını vurmaktan alıkoyan bir şeyler eksik olabilir. Tekrar tekrar cevaplanmayan alıntılar sinir bozucu olsa da, işletme sahiplerinin ve satıcıların moralini de bozar. Bir sonraki ihracat satış teklifinizi hazırlarken akılda tutulması gereken en önemli noktaları listeliyoruz.

Açılış Beyanı

Bir Satış teklifi, olası bir alıcı üzerinde yaptığınız ilk izlenimdir ve maksimum etki bırakmanız için bir fırsattır. Anlaşılır bir şekilde, teklifin ayrıntılarını listelemeden önce, alıcıyı işletmeniz hakkında biraz bilgilendirmeniz veya eğitmeniz zorunludur. Ürünlerinizden yalnızca biriyle ilgileniyor olabilir, ancak onu iş yaptığınız geniş ürün yelpazesi hakkında bilgilendirmek her zaman iyi bir fikirdir, bu da güvenilirliği gösterir ve güven oluşturmaya yardımcı olur.

Dili çok basit ve alıcınızın tercihlerine uygun tutun. Genellikle, sade ve basit İngilizce, alıcınızın kafasını karıştırabilecek süslü endüstri jargonlarının aksine, konuyu anlatmakta genellikle başarılıdır .

Satıcı Bilgisi

Bu, gelen kutularının satıcı teklifleriyle dolu olduğu düşünüldüğünde, alıcının genellikle atladığı kısımdır. 

Satıcının adı, adresi, iletişim bilgileri (Hem telefon numarası hem de Whatsapp) ve e-posta adresi.

Teklifleri hazırlarken aşağıdaki detayların belirtildiğinden emin olun

 • Satıcının Adı
 • Firma Adı
 • şirket adresi
 • Kuruluş Yılı
 • İnternet sitesi
 • Telefon No:- İş Hattı
 • Telefon No: – Whatsapp No.
 • E-posta Adresi
 • Ülke

Ürün Bilgisi

Profesyonel tanıtımdan sonra, işin sonuna gelmenin zamanı geldi. Ürün açıklamanızın özlü, bilgilendirici olması ve iş yaparken kaliteye dayalı yaklaşımınızı destekleyen ilgili belgeleri veya sertifikaları içermesi gerekir. Alıcıyı pazardaki en iyi ürün kalitesiyle uğraştığına ikna edebilmenizi sağlamak için aşağıdaki bilgiler dahil edilmelidir.

 • Ürün adı
 • Sınıf veya kalite
 • Ürün kalite sertifikaları
 • Üretim yılı
 • menşei/üretim ülkesi
 • Fiyatlandırma/Sipariş miktarı/Teslimat zaman çizelgeleri

Ödeme/Gönderim Koşulları

Alıcıların çoğu, sevkiyatın iyi fiyatı ve güvenli, başarılı nakliyesi ile ilgilenir. Ek olarak, birçoğu artık güvenli ödemelerin iş yapmanın doğru yolu olduğuna inanıyor. Alıntının bu bölümünü çok dikkatli bir şekilde sunun. Satış fiyatı, ödeme koşulları ve minimum sipariş gereksinimlerinin tümü vurgulanmalıdır.

 • Para birimi
 • Satılan Minimum Miktar
 • Birim başına fiyat –
 • FOB Fiyatı (Kaynak Bağlantı Noktası)
 • CIF Fiyatı (Varış Limanı)
 • Ödeme koşulları (L/C, TT, CAD)

Yukarıdaki önemli bilgilere ek olarak, satmak istediğiniz ürüne veya kalitesine bir göz atmak da önemlidir ve bazen gereklidir. Tüm ürün kategorilerinizi resimlerle ve mümkünse ürün videolarıyla listeleyin. Aynı şeyi teklifinizde belirtebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İhracat Yapmak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

16 Şubat 2023 11:33, Perşembe

Bir ülke ürettiği ürünleri başka ülkelere satmak istediğinde, ihracat yapması gerekmektedir. Ancak ihracat yapmak için bazı belgelerin hazırlanması ve gerekliliklerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu belgeler, ihraç ürünün türüne ve ihraç edileceği ülkenin yasal düzenlemelerine göre değişebilir. Bu makalede, ihracat yapmak için genel olarak gereken belgeleri açıklayacağız. İhracat Beyannamesi İhracat yapacak olan firma, öncelikle bir ihracat […]

İhracat-İthalatta Ürün Belgelendirmesi ne kadar önemlidir?

15 Aralık 2022 12:01, Perşembe

İhracat-İthalatta Ürün Belgelendirmesi ne kadar önemlidir? Tüketici ürünlerinde bir gecede ortaya çıkan sembollerin sayısının arttığını hepimiz fark etmişizdir. “Organik”, “adil ticaret”, “gölgede yetiştirilen”, “biyo-bazlı” ve “enerji yıldızı” gibi sloganlar atan etiketler, alışveriş yapanlara daha kaliteli bir ürün satın aldıkları konusunda güvence vermek için oradalar. Ancak tüketiciler gerçekten iddiaları kabul ediyor mu? Kendi ithalat ve ihracat […]

“Daha Ucuz” Aslında Daha Pahalı Olduğunda: Kaçınılması Gereken 5 Ticaret Hatası
14 Aralık 2022 11:15, Çarşamba

“Daha Ucuz” Aslında Daha Pahalı Olduğunda: Kaçınılması Gereken 5 Ticaret Hatası Bir anlaşma gerçek olamayacak kadar iyi göründüğünde hissettiğin duyguyu biliyor musun? Sizi tereddüte düşüren o küçük şüphe dürtüsü? “Altıncı hissinizi” veya sezginizi (iyi bir danışman ekibiyle birlikte) kullanmak, uluslararası ticaretin sularında güvenli bir şekilde gezinmek için kritik bir araçtır. Ancak bazen biraz ekstra kâr […]

İlk 5 ihracat pazarı (ve onlara ne satabilirsiniz)
12 Aralık 2022 11:23, Pazartesi

İster ihracatta yeni olun ve nereden başlayacağınızı merak edin, ister sadece erişiminizi genişletmeye çalışın, işte şu anda radarınızda olması gereken 5 pazar. Amerika Birleşik Devletleri: Bariz tüketim kültürüyle tanınan bir ülke olarak, ABD’nin dünyanın en büyük ithalatçıları listesinin başında olması belki de şaşırtıcı değil. 2021’de ABD, dünya çapındaki ticaret ortaklarından 2,83 trilyon ABD doları değerinde […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İhracat Bizim İşimiz

× İhracat Yapmak İstiyorum