KÜÇÜK İHRACAT İŞLETMELERİNİN KARŞILAŞTIĞI 6 SORUN VE NASIL AŞILACAKLAR

Giriş
Güncellenme
KÜÇÜK İHRACAT İŞLETMELERİNİN KARŞILAŞTIĞI 6 SORUN VE NASIL AŞILACAKLAR

KÜÇÜK İHRACAT İŞLETMELERİNİN KARŞILAŞTIĞI 6 SORUN VE NASIL AŞILACAKLAR

 

Kendi işinizi kurmak, fikir, sermaye ve zarar azaltma planından daha fazlasını gerektiren bir girişimdir. Ürün/hizmeti seçmekten alıcıların pazarını bulmaya kadar geçen tüm süreç, hem kaçınılmaz hem de ödüllendirici olan uzun ve sıkıcı bir araştırmanın sadece başlangıcıdır.

 

İhracat pazarını belirleme – Bu adım, işinizin genişlemesinde hem çok önemli hem de belirleyici bir faktördür. İster niş bir ürün ister ana akım bir ürün seçin, küçük bir işletme olarak, hangi pazarın sizin için maksimum kâr ve minimum risk sağlayacağını öğrenmek için SIS – Ekran Tanımla-Seç sürecini izlemeniz gerekir. Piyasaları eleme süreci ile incelerken, bu piyasaların Demokrasi ve Yolsuzluk algı endeksinde nasıl bir performans gösterdiğinden piyasanın canlılığını ölçebilirsiniz.

 

Alıcı Bulma ve müşteri tabanını çeşitlendirme – Küçük bir işletmenin gelir elde etmek için sadece bir veya iki müşteriye güvenmeyi göze alamayacağı bilinen bir gerçektir. Tek bir müşteriye bağlı olmak, tüm yumurtalarınızı aynı sepete koymak anlamına gelir, işletmelerin kapanma nedenlerinin başında gelen bir risktir.

 

Marka farkındalığı yaratmak – Marka pazarlama stratejilerinin sürekli değişen manzarasıyla, %70’e varan oranda pazarlamacılar, artan marka farkındalığının işletmeler için dönüşümlerden ve doğrudan satışlardan çok daha değerli olduğuna inanıyor. Sonuçta, biri sizden haber almadıysa neden sizden satın alsın? Burada da ilk izlenimler çok önemlidir. Bir işletmeye yaklaşan bir alıcı, önce web’deki varlığını arayacaktır. Bu nedenle, güncel bir web sitesine sahip olmak, herhangi bir işletmenin kimliğinin özüdür. Ve sonra, sosyal medya var .

 

Tedarik zinciri sorunları – 2021 küresel tedarik zinciri kesintileri ve müteakip konteyner sıkıntısı ve yüksek nakliye maliyetleri, birçok endüstriyi ciddi şekilde etkiledi. Küçük bir işletmenin işleri büyük ölçekte tersine çevirmek için yapabileceği çok az şey olsa da, daha iyi hazırlıklı olarak bu öngörülebilir sorunları tomurcuktan atmak için yapabileceğiniz çok şey var. Tedarik zinciri sorunları emek ve siyasi huzursuzluktan kaynaklanır ve bu nedenle oldukça öngörülemezdir, yapabileceğiniz en iyi şey bir yedek planla hazır olmaktır.

 

Sürekli Değişen Dış Politikalar – Uluslararası ticaret ve ihracatla ilgili dış politikalar düzenli olarak güncellenir ve bunlara uyulmaması gönderinizin karaya oturmasına veya daha kötüsüne el konulmasına neden olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için ihracat pazarı seçiminde sadece araştırmanıza güvenmemelisiniz, bilgi toplamak için kullandığınız her kaynağı tekrar gözden geçirip bu yasaların değişip değişmediğini görmelisiniz. Biraz titizlik, yolda büyük sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olabilir. İlgili ürün sertifikaları da bu ticaret politikalarının küçük bir bölümünü oluşturmaktadır. 

 

İletişim boşluğu – Hayaliniz uluslararasıysa, dil ve kültür farklılığından kaynaklanan sorunlar olması kaçınılmazdır. Birçok küçük işletme, İngilizce konuşulmayan ülkelerden gelen alıcıları bulmak ve onlarla bağlantı kurmak konusunda temkinlidir. Dil bir sorun olsa da, doğru duygu/düşünceyi iletmek, söyledikleriniz ve işinizi nasıl temsil ettiğiniz konusunda çok dikkatli olmanızı gerektirir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaliteli Hammadde

21 Ağustos 2023 09:49, Pazartesi

Briket  yapma makinasıyla yüksek kaliteli briketler üretmek için doğru hammadde seçimi önnemlidir . Ahşap atık ve tarımsal atıklar veya  endüstriyel atıklar gibi uygun kaliteli maizemeler kullanarak enerji verimliliğini arttırabilir briketlerin kalitesi yükseltilebilir

Kalite

18 Ağustos 2023 16:02, Cuma

Üretim Kapasitesi: Makinanın günlük veya saatlik briket üretim kapasitesi, ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır. Kapasite, projenizin büyüklüğüne ve hedeflerinize bağlı olarak seçilmelidir. Otomasyon Seviyesi: Otomasyon, üretim sürecini daha verimli hale getirebilir. Otomatik yükleme, karıştırma, presleme ve çıkarma işlemlerini içeren bir otomasyon sistemi, işçilik maliyetlerini azaltabilir ve üretim kalitesini artırabilir. Kalite Kontrol: Kaliteli briketler üretmek için makina, briketlerin […]

Briket Makina

18 Ağustos 2023 15:27, Cuma

Saatte 1000 24000 manuel yarı otomatik Basınç 50.200 ton

Briket Yapma Makinesi
18 Ağustos 2023 13:54, Cuma

Enerji üretiminde biyokütle atıkları değerlendirerek yüksek kaliteli brikete dönüştüren bu özel cihazlar ekonomik ve çevre dostu enerji kaynağı sunar Atıklar yakıta dönüştürülerek enerji tasavrufu sağlanır  Sorunsuz bir kullanım deneyimi sunar Matris içinde atıklar sıkıştırılır Briketler şekil alır  Yakıt  kalitesi de yükselir .

Nem
18 Ağustos 2023 11:09, Cuma

Nem oranı düşük olan maizemeleri seçerek yüksek kaliteli verimli  briketler elde edebilirsiniz  Nem en önnemli faktördür 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum