Kendi İhracat İşinizi Kurun

Giriş
Güncellenme
Kendi İhracat İşinizi Kurun

Kendi İhracat İşinizi Kurun

Kendi İhracat İşinizi Kurun Bazı raporlar, yaklaşık %70’imizin işimizde mutsuz olduğunu belirtiyor. Bu doğruysa, kariyerinizi değiştirmek, atılım yapmak ve kendi uluslararası ticaret işinizi kurmak her zaman mümkündür.

Korkunç ama yeni bir iş öğrenmek, araştırma yapmak, bir iş ve pazarlama planı oluşturmak ve harekete geçmek için cesareti olanlar için buna değer. Bu dünyada hiçbir şey kolay değildir, ancak birkaç satış gelmeye başladığında, inşa ettiğiniz bir şeyin hayata geçtiğini görmek çok tatmin edici bir duygudur.

Bir ithalat işine veya bu konuda herhangi bir işe başlamak heyecan verici ve son derece ödüllendiricidir. Kendi şirketinize harcadığınız ter, sıkı çalışma ve saatler, patronunuz veya yöneticiniz yerine doğrudan size fayda sağlar, tüm ödülleri alırsınız . Tüm kararları almak ve sadece kendinize karşı sorumlu olmak size bir özgürlük hissi verecek ve ödülleri çoktur.

Risk alıp kendi şirketini kurmuş biri olarak kendi finansal geleceğinizi güvence altına almak, meslektaşlarınızın, arkadaşlarınızın ve ailenizin saygısını ve hayranlığını kazanmak, tatmin edici bir duygudur. Çalışmak istediğiniz saatlerce çalışmak, başkası için sonsuz saatler çalışmak zorunda kalmaktan çok büyük bir avantajdır.

Şimdi konuya gelelim ve size kendi şirketinizi nasıl kuracağınızı, Uluslararası sahnede başarılı bir şekilde nasıl ticaret yapacağınızı ve en yaygın tuzaklardan bazılarına dikkat çekelim, böylece ilk günden itibaren başarılı bir şekilde ve en önemlisi kârlı bir şekilde kurulum ve ticaret yapabilirsiniz. 

İthalat İhracat İşletmesi İçin Asgari Yatırım

Yani iş planınız kadar “ne kadar ihtiyacım var” değil ve bunu nasıl finanse edeceksiniz?

Ürününüz Sıcak mı, Değil mi?

İthalatını ve satışını yapmak istediğiniz ürünleri veya ihracat için ürettiğiniz ürünleri uzun uzun düşündünüz. Fikirler için ilham arıyorsanız, düşünmenizi sağlamak için aşağıda altı ülkeden fikirlerimiz var.

Pek çoğu hemen müdahale etmeye, hisse senedi satın almaya ve satışa başlamaya heveslidir, ancak ilk önce ithalat ihracat işinize dalmadan ve zor kazandığınız parayı hisse senedine harcamadan önce, suyu test etmek ve başkalarının sizin kadar hevesli olup olmadığını öğrenmek hayati önem taşır. ürün senin gibi

Satmak istediğiniz ürünün başarılı olacağını ve ondan sağlıklı bir kazanç elde edeceğinizi düşünebilirsiniz ancak gerçekte bu doğru olmayabilir . Tomurcuklanan mucitlerin ve girişimcilerin en devrimci fikir veya ürüne sahip olduklarını düşündükleri, ancak bilge Dragon’ların bunu görmediği ve doğrudan vurduğu Dragon’s Den’i hepimiz gördük! Bir ürünü beğendiğiniz için , halkın onu beğeneceği ve satın almak için zor kazanılan parayla ayrılacağı anlamına gelmez.

Fikirleriniz ve ürünleriniz hakkında fikir bulmanın birçok yolu vardır. Bazen ona nasıl yaklaştığınız konusunda biraz yaratıcı olmanız gerekir, ancak zamanına iyi yatırım yapılır. Arkadaşlarınız ve ailenizle başlayın ve dürüst fikirler isteyin. Fiyatlandırmayı tartışın ve arkadaşlarınıza ürününüz için ödeme yapıp yapmayacaklarını sorun. Yakın çevrenizde bir odak grubu oluşturun, ürününüzü odak grubuna verin ve onların düşüncelerini ve geri bildirimlerini isteyin.

En Düşük Fiyata En İyi Ürünleri Bulun

Ürünleri seçme ve tedarik etme söz konusu olduğunda, benim tavsiyem, cep telefonu teknolojisiyle ilgileniyorsanız ve bu konuda zaten çok şey biliyor ve anlıyorsanız, belki de aşina olduğunuz bir endüstri seçmek en iyisidir, bu nedenle daha az öğrenme eğrisi vardır. alan, bu yolu takip etmek iyi bir fikir olabilir.

Baktığınız ürünleri zaten anlayacaksınız ve muhtemelen fiyatları zaten biliyorsunuz, bu yüzden bunlar, bildiklerinize bağlı kalmanın birkaç avantajı.

Ürünlerinizi nereden satın alacağınızı bilmek son derece önemlidir. Bu, ithalat ihracat işinizin temel direklerinden biridir ve işinizin karlı olup olmadığını belirleyecektir.

Pek çok girişimciden sıkça duyduğumuz bir şikayet, “Neyi ithal edip satmak istediğimi biliyorum ama nereden alacağımı bilmiyorum” şeklindedir. Küresel bir pazarda bu kadar çok sayıda tedarikçiyle ürünleri nereden temin edebilirsiniz?

Ürününüzü doğru tedarikçiden doğru şartlar ve fiyatla nasıl temin edeceğinizi anlamalısınız. Birçok tüccar, Alibaba ve diğer bu tür şirketler gibi İnternet sağlayıcılarına güvenir. Bu şirketler kesinlikle bakmaya değer, bunun bir zararı yok ama aramanızı sınırlandırıyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Hızlı Büyüyen Ekonomiler ve Başlıca İhracat Pazarları

07 Kasım 2022 14:23, Pazartesi

En Hızlı Büyüyen Ekonomiler ve Başlıca İhracat Pazarları  En Hızlı Büyüyen Ekonomiler ve Başlıca İhracat Pazarları Dünya, küresel bir ekonominin gelişimine doğru ilerliyor. Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerin yükselişi ihracat için yeni pazarlar açmıştır. Bu ülkeler artık gelişmiş ülkelerden işletmeleri çekmek için birbirleriyle rekabet ediyor. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin İhracat Evlerine genişlemesi, dünyanın […]

İhracat Faturası Nasıl Düzenlenir?

15 Ağustos 2022 16:18, Pazartesi

Herkese merhabalar. İhracat yapmayı planlıyorsunuz ama  faturanızı nasıl düzenleyeceğinizi bilmiyor musunuz? Ülkemizin son yıllarda gösterdiği yüksek ihracat başarılarından dolayı özellikle ihracat faturalarının nasıl düzenleneceği ihracat başarısı göstermiş firmalarca  çok sorulan bir soru haline geldi. Peki ihracat faturası düzenlemek zor mu profesyonel bir desteğe ihtiyaç var mı? Öncellikle fatura düzenlemek oldukça kolay bir eylem ve profesyonel […]

Başarıyı İhraç Etmenin Altın Kuralları

16 Temmuz 2022 10:14, Cumartesi

Başarıyı İhraç Etmenin Altın Kuralları Başarıyı İhraç Etmenin Altın Kuralları Büyüklüğü ne olursa olsun, herhangi bir şirket ihracat yapma zorluğunu üstlenebilir. İhracat yapmak için çok sayıda iyi neden vardır: Her şeyden önce, cirosunu artırma, pazarını genişletme veya hızla doygun Belçika pazarının ötesine geçme hedefi. Şirketler daha az rekabetçi pazarları keşfetmek, müşterilerini çeşitlendirmek ve böylece yerel […]

Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır
15 Temmuz 2022 11:50, Cuma

Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır Uluslararası alanda gelişmek için kendinizi iyi hazırlamak için zaman ayırın. Net ve etkili bir strateji elde etmek için projenizin, kaynaklarınızın stokunu alın ve bilgileri alana mümkün olduğunca yakın girin. Yerel ortaklara yaklaşmaktan ve güvenilir rölelere […]

Dijital Pazarlama Nedir?
14 Temmuz 2022 10:29, Perşembe

Dijital Pazarlama Nedir?  Dijital Pazarlama Nedir? Dijital pazarlama, internet, mobil cihazlar, sosyal medya, arama motorları ve diğer dijital iletişim biçimlerini kullanarak potansiyel müşterileriyle bağlantı kurmak için uzmanlığınızı geliştirme sürecidir.  Çevrimiçi pazarlama olarak da adlandırılır, kullanıma hazırdır ve arama sonucu reklamlarını, e-posta reklamlarını ve tanıtılan tweet’leri kapsar – pazarlamayı müşteri geri bildirimleriyle veya bir şirket ile […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum