İhracat nasıl yapılır

Giriş
Güncellenme

Türkiye Dünya pazarında bulunduğu konum itibariyle kilit durumdadır. Bu sebeple birçok ülkeye kolaylıkla ihracat yapabilir. Bizde bugün ihracat nasıl yapılır konusuna değineceğiz böylelikle neden ihracat yapamıyorum ya da müşteri bulamıyorum sorularını biraz da olsun yanıtlamış olacağız.

Aslına bakarsanız internetin dünya üzerinde hüküm sürmesiyle birlikte birçok iş kolunda ilerleme oldu ve neredeyse bütün insanların interneti kullanmasıyla da bütün dünyada bir ürün- hizmet akışı sağlanıyor. İhracat nasıl yapılır konusu eskiden babalarımız, dedelerimiz için bi hayli karışıktı. Eskiden sadece belirli ticaret yapan firmalara bağlı kalırken şimdi istediğimiz ürünü dünyanın öbür ucundan rahatlıkla getirebiliyoruz. Bu da dünyada büyük nakit akışları anlamına geliyor.

Peki bu nakit akışında ihracatı nasıl yaparak bulunabilirisiniz. Aslında bu eskisi kadar zor değil eskiden tanıdıkların sayesinde zor bela bir bir iş ucundan tutup seneler sonra işlerin rayına oturmasıyla para kazanır hale geliyorduk ama internet sayesinde işler bu kadar zor değil çünkü evinizin bodrumunda insanların işine yarayan ve talep ettikleri bir ürünü yüzlerce binlerce kişiye ulaştırabilirsiniz. Eğer reklamınızı iyi yaparsanız. Yani aslına bakarsanız ilk aşamada reklamınızı iyi yapmanız sonraki aşamada ise ürünün iyi olması geliyor. Çünkü internet sayesinde zaten yaşadığınız bölgedeki insanlara değil tüm dünyada ki insanlara ürününüzü satabilirsiniz ürününüz kaliteli ise ürününüzü alan kişilerin başkalarına önermesiyle ya da sizden tekrar ürün almasıyla kendi kendini besleyen bir döngü oluşturmuş olursunuz. Ama bu döngüyü oluşturan ilk adım reklamınızı iyi yapmaktır bunu da aklınızdan çıkartmayın.

İhracat için firmamın reklamını nasıl yapacağım diyorsunuz şimdi fazla uzatmadan size kısaca anlatmak istiyorum.

Google ye ‘kazak’ yazdığınızda karşınıza defacto, koton gibi büyük firmalar çıkar bu firmaların ilk sırada çıkmasının sebebi çok fazla tercih edildiği için değil ya da iyi bir firma oldukları için değil. İyi bir Google SEO yaptırdıkları için oradalar. Yani baktığınızda bu firmaların ürünleri aslında o kadar da kaliteli değil ama yine de Google de karşımıza ilk onlar çıkıyor ve binlerce kişi onlardan alışveriş yapıyor. İşte firmamızda sizin için Google Seo hizmetini Arapça, ingilizce, Fransızca… ve daha bir çok yabancı dilde yapıyor bu sayede yabancı dilde sizin sattığınız ürünü Google ye yazan kişi sizin firmanızı buluyor ve sizin ürünlerinizi almak istiyor. İşte ihracat yapmak bu kadar basiit. Bizimle çalışmanız yeterli.

Eğer siz de ihracat nasıl yapabilirim sorusuna cevap arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size az bir bütçeyle nasıl daha fazla kazanç sağlayabileceğiniz konusunda yardımcı oluruz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NES: İhracat Ürün Sınıflandırması İçin Önemli Bir Terim

10 Mayıs 2022 16:08, Salı

  NES: İhracat Ürün Sınıflandırması İçin Önemli Bir Terim Hiç durup çevrenizdeki bir şeye gerçekten dikkat ettiniz mi, onun yeni ya da yeni olduğunu düşündünüz mü, sadece her gün gördüğünüz bir şey olduğunu fark ettiniz mi? Benim için, onu bir kez gördüğümde, her yerde görüyormuşum gibi hissediyorum. Özellikle ihracata bakarsak, bu her zaman nes terimiyle […]

Sıfırdan ihracat nasıl yapılır?

05 Eylül 2021 12:00, Pazar

Bu yazımızda sıfırdan ihracat nasıl yapılır sorusunun cevabını gerçek bir ihracat başarı hikayesine dayandırarak anlatacağız. Çalışmamızın tüm aşamalarını, ihracat öncesi ve ihracat sonrası süreçleri, başlangıçta ortada şahıs şirketi bile yokken, kendi fabrikasını kuran ve birçok ülkeye ihracat yapan bir limited şirket haline nasıl gelindiğini ihracat yapmak isteyen, ihracat yapan fakat bunu arttırmak isteyen herkese anlatmak […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İhracat Bizim İşimiz

× İhracat Yapmak İstiyorum