İhracat için Arap Müşteri Nasıl Bulunur?

Giriş
Güncellenme
İhracat için Arap Müşteri Nasıl Bulunur?

Arap Müşteri Nasıl Bulunur?

Bu yazımızda ihracat yapmak için Arap müşteri nasıl bulunur? sorusuna cevap vermeye çalışacağız. İhracat yapmak istiyorsunuz ve hedef pazar olarak da Arap ülkelerini belirlediniz. Bu yüzden Arap müşteri bulmak istiyorsunuz fakat bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Sizin için aşağıda Arap müşteri nasıl bulunur bunu adım adım anlatmaya çalıştık.

  1. Adım: Öncelikle satış konusunda deneyimli, ihracat prosedürlerini bilen, Arapça ve İngilizce konuşabilen bir eleman istihdam etmeniz gerekiyor. Ayrıca bu elemana işinizle ilgili gerekli eğitimi vermelisiniz.
  2. Adım: Bir ajans ile anlaşarak, potansiyel müşterilere ulaştığınızda, onlara şirketiniz ve ürünleriniz hakkında bilgi verecek Arapça ve İngilizce olarak hazırlanmış, kurumsal bir web sitesi, sosyal medya ve ürün kataloğu yaptırmalısınız.
  3. Günümüzde en önemli tanıtım araçlarından biri olan kurumsal ve ürün video çekimlerinizi yine bir firmaya yaptırarak sosyal medya ve web sitenizde kullanıma hazır hale getirtmelisiniz.
  4. Hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra artık hedef pazardaki ilan sitelerin, sosyal medya gruplarına, mail adreslerine yine bir tasarım ajansına yada istihdam ettiğiniz bir grafik elemanına tasarlattığınız ürün tanıtım görsellerini attırmaya başlayabilirsiniz.
  5. Yine Google üzerinden Arap müşteri bulmak istiyorsanız, Arapça yada İngilizce SEO çalışması yapacak bir ajans ile anlaşma yapmalısınız.
  6. Gelen taleplerle Arapça satış temsilciniz titizlikle ilgilenmeli, müşterilerin istediği bilgi, belge ve dökümanları kendilerine ulaştırmalı. Müşterileri sıkmadan belli aralıklarla arayarak süreci kontrol altında tutmaya çalışmalıdır. İhracatta satış yapmak genelde uzun soluklu, sabır isteyen bir süreçtir. Bu süreçte en önemli şey müşteriye güven vermektir.
  7. Tüm süreci takip etmeli ve yapılabilecek yanlışlıklara müdahale edebilmelisiniz.

Yada yukarıda saydığımız tüm işlemleri sizin adına yapabilecek, yurtdışı pazarlama ve satış konusunda tecrübeli bir ajans ile anlaşabilirsiniz. Bu anlamda yaptığımız çalışmaları online kataloğumuzdan inceleyebilirsiniz. Online Katalog için tıklayınız. Ayrıca aşağıdaki videodan, Arapça olarak yaptığımız bir çalışmadan gelen Arap müşterileri takip ettiğimiz müşteri takip sistemimizi tanıttığımız videoyu izleyebilirsiniz.

Digimas müşteri takip sistemi

Digimas müşteri takip sistemi

Yaptığımız Arapça çalışmalara örnek olması için www.ar.mussanmachine.com sitesini inceleyebilirsiniz.

Çalışmalarımız Hakkında Bilgiler

İhracat nasıl yapılır sorusuna bizim verdiğimiz cevaplara ise aşağıdaki linklerden ulaşabilir ve detaylı bilgi için telefon numaramızdan bizi arayabilirsiniz.

Yaptığımız ihracat çalışmaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Dijital Pazarlama ile İhracat Nasıl Arttırılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yaptığımız ihracat çalışmaları ve sonuçlarını gerçek bir hikaye üzerinden anlattığımız Sıfırdan ihracat nasıl yapılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İhracat paketlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için İhracata Giriş Paketleri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaliteli Hammadde

21 Ağustos 2023 09:49, Pazartesi

Briket  yapma makinasıyla yüksek kaliteli briketler üretmek için doğru hammadde seçimi önnemlidir . Ahşap atık ve tarımsal atıklar veya  endüstriyel atıklar gibi uygun kaliteli maizemeler kullanarak enerji verimliliğini arttırabilir briketlerin kalitesi yükseltilebilir

Kalite

18 Ağustos 2023 16:02, Cuma

Üretim Kapasitesi: Makinanın günlük veya saatlik briket üretim kapasitesi, ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır. Kapasite, projenizin büyüklüğüne ve hedeflerinize bağlı olarak seçilmelidir. Otomasyon Seviyesi: Otomasyon, üretim sürecini daha verimli hale getirebilir. Otomatik yükleme, karıştırma, presleme ve çıkarma işlemlerini içeren bir otomasyon sistemi, işçilik maliyetlerini azaltabilir ve üretim kalitesini artırabilir. Kalite Kontrol: Kaliteli briketler üretmek için makina, briketlerin […]

Briket Makina

18 Ağustos 2023 15:27, Cuma

Saatte 1000 24000 manuel yarı otomatik Basınç 50.200 ton

Briket Yapma Makinesi
18 Ağustos 2023 13:54, Cuma

Enerji üretiminde biyokütle atıkları değerlendirerek yüksek kaliteli brikete dönüştüren bu özel cihazlar ekonomik ve çevre dostu enerji kaynağı sunar Atıklar yakıta dönüştürülerek enerji tasavrufu sağlanır  Sorunsuz bir kullanım deneyimi sunar Matris içinde atıklar sıkıştırılır Briketler şekil alır  Yakıt  kalitesi de yükselir .

Nem
18 Ağustos 2023 11:09, Cuma

Nem oranı düşük olan maizemeleri seçerek yüksek kaliteli verimli  briketler elde edebilirsiniz  Nem en önnemli faktördür 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum