En İyi 5 İhracat Pazarı

Giriş
Güncellenme
En İyi 5 İhracat Pazarı

En İyi 5 İhracat Pazarı

En iyi 5 ihracat pazarı İster ihracatta yeni olun ve nereden başlayacağınızı merak ediyor olun, ister yalnızca erişiminizi genişletmeye çalışıyor olun, işte şu anda radarınızda olması gereken 5 pazar.

 

Amerika Birleşik Devletleri: Bariz tüketim kültürüyle tanınan bir ülke olarak, belki de ABD’nin dünyanın en büyük ithalatçı listesinin başında olması şaşırtıcı değil. 2021’de ABD, dünyanın dört bir yanındaki ticaret ortaklarından 2,83 trilyon ABD doları değerinde mal ithal etti. ABD’deki tüketiciler çok bilgili ve uluslararası şirket ve markalara açık. ABD’deki işletmelerin ve tüketicilerin satın almak istedikleri şeylerin neredeyse sınırı yok ve COVID-19 yeni satın alma davranışlarına yol açtı. İşte onlara bunu nasıl satacağınıza dair bir ipucu: Özgün olun ve sorumlu tüketim gibi değişim dalgasını anlayın. Tüketiciler daha çok sürdürülebilir, şeffaf ve temiz ürün yelpazesine yöneliyor.2021 yılında, ABD büyük ölçüde ithal Makine içermek bilgisayarlar, elektrikli makineler, araçlar, petrol, ilaç, optik, teknik, tıbbi cihaz, değerli taşlar, değerli metaller dahil mineral yakıtlar, plastik, plastik eşyalar, mobilya, yatak takımları, aydınlatma, prefabrik yapılar ve organik kimyasallar. 

Çin: Daha çok dünyanın en büyük üretim merkezi olarak bilinen Çin, dünya çapında ithalat yapan ülkeler arasında ikinci sırada yer alıyor. 2021’de, Asya’daki bu güç merkezi tarafından ithal edilen toplam mallar, yaklaşık 2,4 trilyon ABD dolarını oluştururken, ithalat değerinde bir önceki yıla göre yaklaşık %30’luk bir artışa tanık oldu. Çin’in ithalatının yarısından fazlası diğer Asya ülkelerinden geliyor; ancak Avrupalılar, Kuzey Amerikalılar ve Afrikalılar da güçlü ticaret ortaklarıdır. Çin’in 2021’de ithal ettiği başlıca ürünler şunlardı: elektrikli makine, ekipman, mineral yakıtlar içermek petrol, cevherler, cüruf, kül ve diğer makineler gibi bilgisayarlar, optik, teknik, tıbbi cihazlar. Araçlar, plastikler, plastik eşyalar, değerli taşlar, değerli metaller, Bakır Organik kimyasallar Çin pazarında da yüksek talep vardı. Amerika Birleşik Devletleri ve Çin, diğer şeylerin yanı sıra fikri mülkiyet, teknoloji transferi ve tarım alanlarında Çin’in ekonomik ve ticaret rejiminde yapısal reformlar ve diğer düzenlemeler için çağrıda bulunan 2020’deki birinci aşamasında tarihi ve uygulanabilir bir anlaşmaya vardı. Birinci aşamada Çin, önümüzdeki yıllarda Amerikan mal ve hizmet alımlarını önemli ölçüde artırma sözü verdi.

Almanya: Avrupa’nın en sanayileşmiş ve en kalabalık ülkesi olan Deutschland, aynı zamanda dünyanın en büyük üçüncü ithalatçısı ve ihracatçısıdır. 2021’de Almanya 1,42 trilyon ABD doları ithalat değeri kaydetti, satın alma Bilgisayarlar, elektronik ve optik ürünler, motorlu taşıtlar, römorklar ve yarı römorklar. Önde gelen Avrupa ülkesi de ithal ettiği  kimyasal ürünler, makineler ekipman, elektrikli ekipman, temel metaller, ham petrol doğal gaz temeli ek olarak eczacılıkla ilgili ürünler ve Gıda Ürünleri Almanya, Çin, Hollanda, ABD ile birlikte Polonya, İtalya, Fransa, Belçika, Çek Cumhuriyeti, İsviçre ve Avusturya ile ithalat ortaklıklarına sahiptir. Bununla birlikte, Almanya ile ticarette büyük puan almak istiyorsanız, sonunda dönecekleri ve dünyanın geri kalanına sattıkları malları üretmek için ihtiyaç duydukları şeyleri satmayı deneyin. Malezya, Japonya ve Vietnam’dan gelen yarı iletkenler Almanya’da büyük bir pazara sahip ve bu Avrupa ticaret merkezini elektronik ve makine için nihai ihracat pazarı haline getirdi. Alman alıcılar genellikle siparişlerinin yerine getirilmesine verilen muamele ve öncelik konusunda şüpheci olma eğilimindedir.

Japonya: Yükselen güneşin ülkesi Japonya aynı zamanda robotik, doğa bilimleri, uzay araştırmaları ve biyomedikal araştırma alanlarında dünya lideridir. 2021’de ithalatı 768,9 milyar ABD doları olarak gerçekleşti ve 2020’ye göre %21,2’lik bir artışa tanık oldu. Petrol ve doğal gaz gibi doğal kaynakların ve makine ve metaller gibi endüstrinin temel unsurlarının eksikliği nedeniyle, ithalatını büyük ölçüde diğer ülkelere bağımlı hale getirdi. fark. satın alınması mineral yakıtlar arttı, bu da arttı petrol ve kömür. Elektrikli makinalar toplu alımların da altını çizdiği gibi ithalat da %32,3 arttı. Yarı iletkenler. Japonya’ya satılan diğer ihraç malları kimyasallar, mamul mallar, demir dışı metaller, makineler, bilgisayarlar, cevherler ulaşım ekipmanı. Japonya’nın en önemli ithalat kaynakları Çin, ABD, Almanya, Avustralya ve G. Kore, Tayland ve Vietnam gibi diğer Asya ülkeleridir. Japonya, Asya perakende pazarında büyük bir paya sahiptir ve bu da ihracatçılar için çok kazançlıdır.

Birleşik Krallık: İhracatçılar için ilk 5 ihracat pazarı listesini tamamlayan İngiltere’nin Brexit sonrası ülkesidir. Yalnızca 2021’de 505 milyar sterlini aşan ithalatla, Birleşik Krallık’taki ithalat, pandemi den etkilenen 2020’ye kıyasla %1.7 arttı. Son derece karmaşık tüketici pazarı, iletişim teknolojisi yazılımı ve ilgili ekipman gibi üretkenliği artıran ihracat ürünlerine yönelik büyük bir talep barındırıyor. havacılık, savunma, güvenlik ve siber güvenlik. Birleşik Krallık, Biden yönetimi tarafından yakın zamanda ABD’nin eski durumuna döndürülmesi de dahil olmak üzere 195 diğer ülke ile birlikte 2015 Paris anlaşmasını imzalamış ve düşük karbon emisyonu taahhüdünü ciddiye almış ve bu nedenle satın alma yatırımı yapmıştır. Yeşil teknolojiler, e-araçlar, yenilenebilir enerji ve akıllı şebeke teknolojileri. Süre Değerli metaller İngiltere tüketicisi, mekanik cihazlar, mineral yakıtlar, motorlu taşıtlar için ithalat listesinin başında, elektronik ekipman, eczacılıkla ilgili ürünler, plastik ve plastik ürünler.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaliteli Hammadde

21 Ağustos 2023 09:49, Pazartesi

Briket  yapma makinasıyla yüksek kaliteli briketler üretmek için doğru hammadde seçimi önnemlidir . Ahşap atık ve tarımsal atıklar veya  endüstriyel atıklar gibi uygun kaliteli maizemeler kullanarak enerji verimliliğini arttırabilir briketlerin kalitesi yükseltilebilir

Kalite

18 Ağustos 2023 16:02, Cuma

Üretim Kapasitesi: Makinanın günlük veya saatlik briket üretim kapasitesi, ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır. Kapasite, projenizin büyüklüğüne ve hedeflerinize bağlı olarak seçilmelidir. Otomasyon Seviyesi: Otomasyon, üretim sürecini daha verimli hale getirebilir. Otomatik yükleme, karıştırma, presleme ve çıkarma işlemlerini içeren bir otomasyon sistemi, işçilik maliyetlerini azaltabilir ve üretim kalitesini artırabilir. Kalite Kontrol: Kaliteli briketler üretmek için makina, briketlerin […]

Briket Makina

18 Ağustos 2023 15:27, Cuma

Saatte 1000 24000 manuel yarı otomatik Basınç 50.200 ton

Briket Yapma Makinesi
18 Ağustos 2023 13:54, Cuma

Enerji üretiminde biyokütle atıkları değerlendirerek yüksek kaliteli brikete dönüştüren bu özel cihazlar ekonomik ve çevre dostu enerji kaynağı sunar Atıklar yakıta dönüştürülerek enerji tasavrufu sağlanır  Sorunsuz bir kullanım deneyimi sunar Matris içinde atıklar sıkıştırılır Briketler şekil alır  Yakıt  kalitesi de yükselir .

Nem
18 Ağustos 2023 11:09, Cuma

Nem oranı düşük olan maizemeleri seçerek yüksek kaliteli verimli  briketler elde edebilirsiniz  Nem en önnemli faktördür 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum