Akreditifin Küçük İşletmeler İçin Avantajları

Giriş
Güncellenme
Akreditifin Küçük İşletmeler İçin Avantajları

Akreditifin Küçük İşletmeler İçin Avantajları hemen hemen tüm işletmeler için ufuktaki en büyük endişe, ödemenin gerçekleşmesi veya sevkiyatın tamamlanmasıdır. Alıcılar avans ödeme kararı verirken dolandırıcılık ve dolandırıcılığa yatkın hissederken, tedarikçiler sevkiyat sonrası ödeme kurtarma işleminin güvensiz bir yer olduğunu düşünüyor.

Sonuç olarak, ileriye dönük anlaşmalar başarısız olur, profesyonel ilişkiler hiçbir zaman sona ermez ve işletmeler gerçek potansiyellerini gerçekleştiremezler.

Uluslararası ticarete girmeyi umut eden MSME’ ler için, ödeme temerrüdü korkusu sadece bir korkudan daha fazlasıdır; özellikle ilk birkaç sevkiyatın başarısı küçük işletmelerin hayatta kalmasını belirlediği için, toparlanmanın çok zor ve bazen imkansız olduğu bir barikattır.

Artık anlaşmaların ilerlemesini sağlayan faktör birinin sözü değil. İşletmeler, kayıpları azaltmanın ve riskleri daha verimli bir şekilde yönetmenin yollarını öğreniyor. Ödeme koşulları söz konusu olduğunda, her iki taraf da yalnızca birkaç güvenilir seçeneğin bulunduğunu hisseder ve bunlar arasında tüm işletmeler için bir numaralı tercih Akreditiftir.

Akreditif, alıcının/ithalatçının bankası tarafından ihracatçının teslim aldığı sevkiyatın ödemesini zamanında ve eksiksiz olarak alacağının teminatı olarak düzenlenen bir belgedir. Bankalar genellikle nakit veya diğer menkul kıymetler karşılığında bir LC ihraç eder.

Öyleyse, Akreditifin risk azaltmayı nasıl sağladığını ve her işletmenin, özellikle de küçük işletmelerin daha hızlı ve daha sağlam büyümesine nasıl yardımcı olduğunu öğrenelim.

Tutarlı sevkiyat ve sipariş karşılama

Sınırlı mali desteğe sahip işletmeler, bir sonraki sipariş karşılamaya yatırım yapmak için daha hızlı ödemeye ihtiyaç duyar ve bir ihracatçının işini büyütmesi için zamanında ödemenin gerçekleştirilmesi hem zorunlu hem de çok önemlidir. Banka güvencesi ile giderlerin karşılanması için kesintisiz nakit akışı, tek bir endişenin senaryodan kaldırılmasıyla kolaylaşıyor.

Özelleştirilebilir LC’ler

Özelleştirilebilir Akreditiflerin çok sayıda versiyonu, hem tedarikçinin hem de alıcının ihtiyaç ve yeteneklerine göre ödemenin serbest bırakılmasını sağlar. Teminat Akreditifinde, ödemenin alıcı tarafından yapılması gereken 30 ila 90 gün arasında değişen bir süre kararlaştırılır. Sight akreditifi, gönderi alıcı/ithalatçı tarafından teslim alınır alınmaz derhal ödeme yapılması gerektiğini belirtir. Bir Yedek LC, bankanın müşterisinin veya alıcısının ödemede temerrüde düşmesi durumunda bankanın ödemenin tüm sorumluluğunu üstleneceğini belirtir.

Azaltılmış Risk ve Ödeme Garantisi

Alıcı ödeme gücünü kanıtlamayı başarmış ve ödeme yapamayacak durumda olsa bile, ödemenin gerçekleştirilmesinde bankanın sağladığı garanti, Akreditifin tüm ihracatçılar ve ithalatçılar için tercih edilen ödeme şekli olmasına yardımcı olur.

Ve hepsinden önemlisi, başarıya giden doğru yolu izlemeyi uman tüm gerçek işletmeler için bir Akreditifi güvence altına almak nispeten daha kolaydır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Daha Ucuz” Aslında Daha Pahalı Olduğunda: Kaçınılması Gereken 5 Ticaret Hatası

14 Aralık 2022 11:15, Çarşamba

“Daha Ucuz” Aslında Daha Pahalı Olduğunda: Kaçınılması Gereken 5 Ticaret Hatası Bir anlaşma gerçek olamayacak kadar iyi göründüğünde hissettiğin duyguyu biliyor musun? Sizi tereddüte düşüren o küçük şüphe dürtüsü? “Altıncı hissinizi” veya sezginizi (iyi bir danışman ekibiyle birlikte) kullanmak, uluslararası ticaretin sularında güvenli bir şekilde gezinmek için kritik bir araçtır. Ancak bazen biraz ekstra kâr […]

İnsan Saçı talebi, Hindistan’dan gelen kaliteli tedarik ile hızlanıyor

02 Aralık 2022 10:29, Cuma

İnsan Saçı talebi, Hindistan’dan gelen kaliteli tedarik ile hızlanıyor Tonlama olarak bilinen basit bir ritüel, Kızılderililer için milyarlarca dolarlık bir ihracat işinin kapılarını açtı ve karmaşık bir üretim sürecine bile ihtiyaç duymuyor, sadece eski güzel bir gelenek. Tamil Nadu’daki Tirumala Tapınağı gibi dünyaca ünlü tapınaklar, 2019’da müzayedede satılan 158 milyon ton kadar elyafla tonlama ritüelinin […]

ABD ve Avrupa’da Toptan Giysi Alıcıları nasıl bulunur?

14 Kasım 2022 11:06, Pazartesi

ABD ve Avrupa’da Toptan Giysi Alıcıları nasıl bulunur? ABD ve Avrupa’da Toptan Giysi Alıcıları nasıl bulunur? Amerikalı ve Avrupalı ​​giyim alıcılarına yaptığınız satış tekliflerinizin neden gelen kutularında yanıtsız kaldığını hiç merak ettiniz mi? Sadece onların dikkatini çekmekle kalmayıp, aynı zamanda onlarla başarılı bir giyim anlaşması yapmak için kullanmanız için ne gerekir? Avrupa ve ABD’den alıcılar […]

KÜÇÜK İHRACAT İŞLETMELERİNİN KARŞILAŞTIĞI 6 SORUN VE NASIL AŞILACAKLAR
11 Kasım 2022 13:47, Cuma

KÜÇÜK İHRACAT İŞLETMELERİNİN KARŞILAŞTIĞI 6 SORUN VE NASIL AŞILACAKLAR   Kendi işinizi kurmak, fikir, sermaye ve zarar azaltma planından daha fazlasını gerektiren bir girişimdir. Ürün/hizmeti seçmekten alıcıların pazarını bulmaya kadar geçen tüm süreç, hem kaçınılmaz hem de ödüllendirici olan uzun ve sıkıcı bir araştırmanın sadece başlangıcıdır.   İhracat pazarını belirleme – Bu adım, işinizin genişlemesinde […]

POTANSİYEL ALICILARA NASIL YAKLAŞILIR
10 Kasım 2022 12:34, Perşembe

POTANSİYEL ALICILARA NASIL YAKLAŞILIR Uluslararası ticaretin sürekli rekabetçi dünyasında, hiçbir zaman zorlukların kıtlığı yoktur. Bazı ihracatçılar ve tedarikçiler alıcı bulmakta zorlanırken, diğerleri alıcının dikkatini çekmeyi çok zor buluyor. Ancak hemen hemen tüm senaryolarda, şu soruyu ortaya çıkaran ortak bir darboğaz vardır: Potansiyel alıcılara nasıl yaklaşılır? Karşı konulmaz bir satış teklifi oluşturun İyi başlamış, yarım kalmış! […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum